ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Rejon narciarski Stubaital

„Stubai - dolina ukoronowana tytułem największego austriackiego ośrodka narciarskiego położonego na lodowcu, a Olympia Ski World - to czyste szaleństwo - 9 ośrodków narciarskich na jednym skipassie.”

Stubaital, to chyba najbardziej lubiana przez Polaków dolina lodowcowa Austrii. Jest to według ADAC najbardziej przyjazna dolina dla rodzin z dziećmi. Darmowe skibusy w okresie wysokiego sezonu rozwożą po całej dolinie, a jest po czym. Na długości 40 km znajduje się kilka miejscowości, a w  koło nich 4 stacje narciarskie.

Pierwszą stacją jaką napotkamy po wjeździe do doliny będzie niewielki Serlesbahnen koło Mieders. Obok niebieskich i czerwonych tras narciarskich znajdują się aż 4 trasy saneczkowe i 2 pętle dla narciarzy biegowych. Dalej w głąb doliny leży miejscowość Fulpmes, a w niej ośrodek narciarski Schlick 2000. Prawie 20 km tras, na które składa się aż 12 km tras niebieskich powoduje, że ośrodek ten idealny jest dla małych dziećmi. Mniej więcej w połowie doliny, koło Neustift (głównej bazy noclegowej regionu) znajduje się mały ośrodek Elferlifte. Tras może jest tu niewiele, ale za to dużo innych atrakcji, np. wielbiciele mocniejszych wrażeń mogą podziwiać zaśnieżone szczyty z paralotni. Tu znajduje się najdłuższa w całym Tyrolu, naturalna trasa saneczkowa.

Głównym celem narciarzy jest jednak lodowiec Stubai, który jest największym lodowcowym ośrodkiem narciarskim w Austrii.

Atutów dolina ma jednak więcej, jednym z nich jest bliskość pięknej stolicy Alp Innsbrucku. To tu dwukrotnie odbywała się olimpiada zimowa oraz rok rocznie rozgrywany jest jeden z konkursów Pucharu Świata skoczków narciarskich.

To również tu jest Olympia SkiWorld zrzeszający skipassowo 9 ośrodków narciarskim, w tym wspomniany wcześniej lodowiec Stubai i Schlick 2000. Jest to ponad 260 km różnorodnych tras.

Pierwszym wyciągiem Nordkette, który startuje z centrum Innsbrucka i wywozi na wyższe partie wyruszymy w kierunku 15 km tras szczególnie lubianych przez snowboardzistów. To tu jest słynny Nitro Skylinepark. Poza tym w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizuje się tu jarmark co potęguje klimat zimowo - świąteczny.

Wjeżdżając do doliny Stubaital po prawej stronie mijamy miejscowość Mutters, która połączona jest wyciągami z Götzens i razem tworzą ośrodek Mutteralm z trasami głównie dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych.

Bardziej zaawansowani narciarze powinni odwiedzić stoki w ośrodku Axamer Lizum w miejscowości o tej samej nazwie. To m.in. tu szkolą się najlepsi instruktorzy zimowych sportów. Jest tu również oświetlony tor saneczkowy i bardzo dobrze przygotowany snowpark. Również Kühtai (najwyżej położona wioska narciarska w Austrii) zaspokoi tych bardzo wymagających, choćby możliwością jazdy nocnej dwa razy w tygodniu.

Dla tych, którzy kochają długie zjazdy w słońcu czystą przyjemnością będzie jazda na Glungezer, tu najdłuższa trasa ma 15 km, a Ci którzy jadą z dziećmi koniecznie powinni udać się na stację Patscherkofel lub Oberperfuss. Tu dla milusińskich czekają szkółki narciarskie, funparki, lodowisko.

Po nartach

Czas na relaks i regenerację. Przy zakupie skipassu Stubaier Super skipass przysługuje bezpłatny wstęp na publiczne kryte baseny w Neustift, Telfes/Fulpmes - na każdy sprzedany karnet narciarski 1 wstęp na 4 godziny.

Trasy i wyciągi

 • Ośrodki narciarskie:
 • Stubaier Gletscher
 • Schlick 2000
 • Elferlifte
 • Serlesbahnen
 • Axamer Lizum
 • Innsbrucker Nordkette
 • Patscherkofel
 • Glungezer
 • Rangger Köpfl
 • Mutterer Alm
 • Seefeld
 • Kühtai
 • Nordkette
 • Zobacz na mapie
Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Stubaital

Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Stubaital

Mapa wyciągów na lodowcu Stubai

Mapa wyciągów na lodowcu Stubai

Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Schlick 2000

Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Schlick 2000

Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Elferlifte

Mapa wyciągów w rejonie narciarskim Elferlifte

Mapa wyciągów w rejonie Lizum Axamer

Mapa wyciągów w rejonie Lizum Axamer

Mapa wyciągów w rejonie Olimpia Skiworld

Mapa wyciągów w rejonie Olimpia Skiworld

Mapa wyciągów w rejonie Seefeld

Mapa wyciągów w rejonie Seefeld

Mapa wyciągów w rejonie Innsbrucker Nordkette

Mapa wyciągów w rejonie Innsbrucker Nordkette

Mapa wyciągów w rejonie Patscherkofel

Mapa wyciągów w rejonie Patscherkofel

Mapa wyciągów w rejonie Glungezer

Mapa wyciągów w rejonie Glungezer

Mapa wyciągów w rejonie Rangger Köpfl

Mapa wyciągów w rejonie Rangger Köpfl

Mapa wyciągów w rejonie Mutterer Alm

Mapa wyciągów w rejonie Mutterer Alm

Mapa wyciągów w rejonie Kühtai

Mapa wyciągów w rejonie Kühtai

Nartostrady

 • łatwe 99 km / 39 %
 • średnie 130 km / 51 %
 • trudne 28 km / 10 %
 • oświetlone brak
 • łącznie 257 km

Wyciągi

 • kabiny 18 szt.
 • krzesełka 30 szt.
 • orczyki 54 szt.
 • snowparki tak
 • łącznie 102 szt.

Lodowiec Stubai na 62 km tras znajduje się 26 wyciągów o zróżnicowanych stopniach trudności Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najbardziej  zaawansowanych: Czarna trasa DAUNHILL o nachyleniu terenu do 60 %!

Schlick 2000 ten teren narciarski zachwyca różnorodnością. Trasy zjazdowe o wszystkich stopniach trudności. „Kto zbierze najwięcej metrów różnicy wysokości” jest to możliwość pomiaru przejechanych metrów różnicy wysokości Skiline. Spektakularne stoki przygotowane są specjalnie dla freeridowców i Funpark Free. Kolorowy teren dla dzieci i fachowa opieka w szkole narciarskiej BIG Family z maskotką BIG Ron, sprawiają że Schlick 2000 jest szczególnie przyjaznym terenem narciarskim dla rodzin z dziećmi.

Elferbahnen to mała stacja narciarska zaczynająca się w Neufstif. 4 wyciągi dają łączną długość 7 km tras zjazdowych. Ponadto są tu 2 trasy saneczkarskie.

Serles zapewnia różnorodną ofertę  sportów zimowych. Jazda na nartach, na sankach i chodzenie na rakietach śnieżnych umożliwiają spędzenia miłego czasu w tyrolskim świecie gór.

Axamer Lizum (ośrodek położony poza doliną Stubaital) znajduje się 22 km od Innsbrucka w dolinie sąsiadujęcej z Stubaital, trasy położone są na wysokości 1530-2340 m n.p.m. ośrodek posiada 41 km przygotowanych tras (2 km trudne, 21 km średnie, 8 km łatwe) oraz 11 km tras freeridowych.  

Innsbruck - Nordkette ośrodek posiada 13 km tras zjazdowych położonych na wysokości 860-2260 m n.p.m. Seegrube był kiedyś sekretnym miejscem dla wtajemniczonych, dziś jest to miejsce, w którym spotykają się najlepsi snowboardziści na świecie. Z miasta do obszaru wysokogórskiego można dojść tylko w kilka minut.

Patscherkofel wznosi się 1009 m nad miastem i zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa, snowboardu i sportów zimowych wszelkiego rodzaju. Ośrodek oferuje przyjazne dla rodzin stoki i ambitne trasy dla doświadczonych entuzjastów sportu. 18 km doskonale przygotowanych stoków zachęca do jazdy na zalanym słońcem i urozmaiconym terenie. W dolinie znajduje się kraina dla dzieci z licznymi atrakcjami. Magiczny dywan jest idealny dla dzieci do nauki jazdy na nartach pod okiem szkoły narciarskiej stacjonującej na miejscu. Snowpark oferuje początkującym i zaawansowanym liczne przeszkody i skocznie. W Chill Hut można odpocząć i cieszyć się słońcem.

Glungezer naturalny obszar narciarski Glungezer oddalony jest od Innsbrucka o 12 km. 22 km nartostrad na wysokości 950-2304 m n.p.m. zachęca do jazdy na nartach lub snowboardzie do późnej wiosny. Słoneczne położenie ośrodka narciarskiego i wyjątkowa oferta sprawiają, że Glungezer jest jednym z najmodniejszych obszarów sportów zimowych na całym świecie. Ponadto szczyt Glungezer to wyzwanie dla każdego narciarza.

Rangger Köpfl ten rodzinny ośrodek narciarski ma wiele zalet: Rangger Köpfl 820-2000 m n.p.m. to „główna góra” w regionie wypoczynkowym Innsbruck. Świetny, słoneczny ośrodek narciarski dla całej rodziny, zachęcający do jazdy na nartach, snowboardzie, sankach i zimowych wędrówek. 17 km tras dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Goście będą się świetnie bawić na naturalnym torze saneczkowym o długości 10 km, spacerując po jednej z pięknych zimowych ścieżek lub po prostu odpoczywając w jednej z trzech przytulnych górskich restauracji.

Mutterer Alm ma wiele do zaoferowania nawet w chłodniejszym sezonie i jest rajem dla dużych i małych fanów narciarstwa i snowboardu. Miłośnicy zimowych wakacji znajdą ponad 15 km najlepiej przygotowanych stoków, tor saneczkowy o długości 8 km, funpark, park dla dzieci, najlepszą infrastrukturę, wyśmienite restauracje i wiele innych atrakcji. Ośrodek położony na wysokości 960-1800 m n.p.m.

Seefeld ośrodek narciarski położony na wysokości 1200-2100 m n.p.m. jest idealny dla rodzin i narciarzy preferujących łatwe i pośrednie trasy. Odwiedzający będę cieszyć się zarówno krajobrazem, jak i regionalną kuchnią.

Kühtai położony na wysokości 2020 m jest najwyższą austriacką wioską sportów zimowych i dzięki temu ma najlepsze warunki śniegowe od początku grudnia do wiosny. Stoki są tuż obok hoteli, więc nie trzeba spacerować ani jeździć. Kühtai to wyjątkowa przygoda dla dzieci. Wiele placówek, na przykład szkółki narciarskie, przedszkole lub „wunderteppich” (specjalny wyciąg dla dzieci) są dokładnie dopasowane do wymagań młodych rodzin. Kühtai dysponuje 41 km tras narciarskich i snowboardowych. W każdą środę i sobotę od 19:30 do 22:30 możliwa jest nocna jazda na nartach.

Zdjęcia

 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 1
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 2
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 3
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 4
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 5
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 6
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 7
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 8
 • Stubai - Olympia SkiWorld - Zdjęcie 9

Ceny karnetów

Cennik karnetów Stubai - Olympia SkiWorld

Mapa ośrodków narciarskich

 • Ośrodki narciarskie:
 • Stubaier Gletscher
 • Schlick 2000
 • Elferlifte
 • Serlesbahnen
 • Axamer Lizum
 • Innsbrucker Nordkette
 • Patscherkofel
 • Glungezer
 • Rangger Köpfl
 • Mutterer Alm
 • Seefeld
 • Kühtai
 • Nordkette

Kamery internetowe

 • Stubaier Gletscher - lodowiec Stubai

 • Eisgrat
 • Daunjoch
 • Elferlifte - Schlick 2000

 • Bergstation Panoramabahn Elfer
 • Krinnenkopf

Opinie (32)

 • Piękne widoki, miła atmosfera, pyszne jedzonko, wiele ciekawych atrakcji. No i oczywiście wspaniałe warunki do jazdy na nartach. Szczerze mogę polecić ten region wszystkim, gdyż wyjazd uważam za bardzo udany :).

  ~ Beata · 06.02.19 · 5

 • Stoki w ośrodku Axamer Lizum polecam się wybrać! Wszystko dla wymagających większej adrenaliny na nartach!

  ~ Adrianna · 01.02.19 · 4

 • Obowiązkowy do odwiedzenia region w Austrii, szczególną uwagą warto obdarzyć lodowiec. Polecam.

  ~ Ola · 06.12.18 · 5

 • Fajne miejsce, dużo możliwości. W poprzednik roku byłem przez tydzień, stoki dobrze przygotowane, lokalna kuchnia też ok. W tym roku jadę jeszcze raz.

  ~ Olek · 08.11.18 · 5

 • W zeszłym roku byłam z rodziną w Austrii w regionie Stupai i wracam do tego miejsca i w tym roku. Dolina ta urzekła mnie i nie tylko mnie pięknymi widokami, pysznym jedzeniem i wieloma atrakcjami, w których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Naprawdę polecam :).

  ~ Klaudia · 12.10.18 · 5

 • Szczególnie polecam Glungezer i spróbowanie swoich sił na 15 km. Super region!

  ~ Iza · 11.10.18 · 5

 • Polecam ośrodek Schlick 2000. Jedno z lepszych miejsc w jakim byliśmy!

  ~ Jurek · 31.08.18 · 3

 • Mój ulubiony region. Zawsze tutaj chętnie wracam. A w przyszłym roku przyjadę tutaj znów, tym razem z przyszłym małżonkiem :)

  ~ Bianka · 30.08.18 · 5

 • Jazda na Glungezer to sama przyjemność. Zjazd po trasie w pełnym słońcu i na tak dobrze przygotowanej powierzchni - super sprawa!

  ~ Romek · 31.07.18 · 4

 • Ośrodek Elferlifte jest świetny! Atrakcje są naprawdę niesamowite, a wspomnienia z tego miejsca zostaną ze mną na zawsze! ;)

  ~ Gosia · 05.07.18 · 5

 • Bardzo dużo niebieskich tras, fajny region dla osób początkujących. Jak najbardziej polecam! :)

  ~ Marlena · 25.06.18 · 5

 • Każdy znajdzie coś dla siebie, bliskość tak wielu stacji sprawia, że każdy z nas(pojechaliśmy w 8 osób) znalazł coś dla siebie. Polecam.

  ~ Damian · 22.06.18 · 4

 • Polecam szczególnie trasy saneczkowe. Wracają wspomnienia z dzieciństwa. Wyjazd udany. Cała rodzinka zadowolona.

  ~ Justyna · 28.05.18 · 5

 • Biorąc pod uwagę tak długi sezon, spodziewałam się nie co więcej po regionie. Jest gdzie pojeździć i spróbować swoich sił na nartach, jednak moim zdaniem na większą uwagę zasługują wydarzenia kulturalne.

  ~ Agata · 16.05.18 · 4

 • Wiele ciekawych ośrodków w okolicy, region sam w sobie także ma sporo do zaoferowania. Polecam.

  ~ Olaf · 10.04.18 · 5

 • Pod koniec ubiegłego roku byłam z mężem i dwójką dzieci na nartach. Bardzo nam się podobało, ja mogłam zwiedzać tamtejsze miasteczka, moje dzieci jeździć na nartach, a mój mąż szusować na nartach. Polecam :).

  ~ Aneta · 25.03.18 · 5

 • Bardzo mało tras trudnych, region na pewno sprawdzi się dla osób, które nie stawiają przed sobą wielu wyzwań na nartach.

  ~ Nataniel · 21.02.18 · 3

 • Jazda na lodowcu w kwietniu i grudniu prawie w ogóle się nie różni, bylem drugi raz i na pewno pojadę jeszcze raz.

  ~ Marcel · 10.01.18 · 5

 • Ośrodek nawet dobrze przygotowany dla rodzin z dziećmi, polecam jednak wybrać hotel w którym mamy możliwość zostawić dziecko pod odpowiednią opieką.

  ~ Asia · 29.12.17 · 4

 • Nie zapomniane wspomnienie oglądanie szczytów z paralotni, nie żeby to była jedyna atrakcja, ale to zdecydowanie wywarło na mnie największe wrażenie.

  ~ Marcelina · 28.12.17 · 4

 • Odległość Innsbruck'a działa na duży plus tego regionu. Nie mogę się praktycznie do niczego przyczepić w tym rejonie!

  ~ Karolina · 21.12.17 · 5

 • Ośrodek zdecydowanie nie dla mnie! W Austrii polecam Val di Sole!

  ~ Eliza · 19.12.17 · 3

 • Dobra lokalizacja oraz ilość tras niebieskich sprawia, że wszyscy nawet nasze dzieci, które siedzą cały czas w telefonach wspominają wyjazd naprawdę dobrze ;)

  ~ Olek · 13.12.17 · 5

 • Super miejscówka na wyjazd z przyjaciółmi. Cała nasza ekipa była zadowolona. Polecamy :)

  ~ Karol i przyjaciele · 08.12.17 · 5

 • Miejsce jak dla mnie naprawdę fajne, jednak warto wybrać się tam większą grupą ludzi.

  ~ Julia · 05.12.17 · 4

 • Naprawdę bardzo rodzinny region, ilość tras niebieskich jest naprawdę duża!

  ~ Wika · 29.11.17 · 5

 • Drugi raz już bylem w Stubai i tym razem było jeszcze lepiej! Naprawdę bardzo fajny rejon! ;)

  ~ Michał · 23.11.17 · 4

 • Jedno z lepszych miejsc w jakich byłam. Lodowiec i widoki robią ogromne wrażenie! ;)

  ~ Jola · 13.11.17 · 5

 • Byłam widziałam i polecam! Tak wiele atrakcji w jednej narciarskiej miejscowości to prawdziwa rzadkość! Wyjazd do Stubai zaliczam do bardzo udanych.

  ~ Milena · 06.11.17 · 5

 • Wybrałem się do Stubai z narzeczoną, nie jesteśmy wymagający co do rozrywek, wystarczyło nam, że stoki były naprawdę dobrze przygotowane. Spędzaliśmy długie godziny na stokach i po zejściu nawet nie mielibyśmy siły gdziekolwiek się ruszyć, także polecam ;)

  ~ Romek · 26.10.17 · Brak oceny

 • Może i faktycznie ośrodek Elferlifte nie może pochwalić się dużą ilością tras, jednak inne atrakcje są naprawdę ciekawe. Uważam, że warto się wybrać do Stubai, jeżeli ten ośrodek to za mało, zawsze można wybrać się do Innsbruck tam to dopiero się dzieje. Niezapomniany wyjazd, także polecam Stubai! ;)

  ~ Karolina · 27.09.17 · 4

 • Witam! Chciałam podzielić się moją opinią na temat Stubai, bardzo polecam to miejsce rodziną z dziećmi. Nasze pociechy bardzo dużo nauczyły się na trasach, które można tam znaleźć, dodatkowo nawet po nartach nie narzekały na nudę, a są bardzo wymagające. Także my z mężem byliśmy zadowoleni z urlopu w Stubai. :)

  ~ Natalia · 21.08.17 · 5

Łączna ocena stacji narciarskiej Stubai - Olympia SkiWorld według opinii naszych klientów:

4.5 na 5 możliwych gwiazdek

Jest to średnia z 32 indywidualnych opinii.

Dodaj Opinię

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!