ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja i infolinia

71 725 42 30

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Z latawcem przez lód i śnieg - sprawdź Snowkiting

Zwykły zjazd na nartach już nie cieszy tak jak kiedyś? Szukacie czegoś nowego? A Czy słyszeliście już o snowkitingu? Chcecie spróbować swoich sił w tym nowym rodzaju szaleństwa na śniegu? Zapraszamy do sprawdzenia, czym jest snowkiting, jak się do niego przygotować i gdzie można spróbować swoich sił w tym sporcie.
Z latawcem przez lód i śnieg - sprawdź Snowkiting

Snowkiting - co to jest?

Jeśli wiecie, czym jest kitesurfing, to właśnie snowkiting jest zimową odmianą tego sportu. Tutaj również potrzebujemy wiatru, specjalnego latawca, nart lub deski snowboardowej, na której będziemy pędzić po stoku.  Latawiec będzie ciągnął snowkitingera dzięki sile wiatru, zgodnie z jego kierunkiem. Z latawcem możemy szaleć na śniegu dosłownie wszędzie. Przy dobrym wietrze pociągnie nas nawet pod górę. Ze snowkitingu możemy korzystać poza stokami, najlepiej robić to w wyznaczonych do tego miejscach, aby nie przeszkadzać narciarzom.

Snowkiting - dla kogo?

Snowkiting to  ciekawe rozwiązanie, dla wszystkich, którzy potrafią jeździć na nartach. Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż kitesurfing. Tutaj nie musimy szukać wyporności na tafli wody, zamiast tego mamy grunt pod nogami w postaci śniegu lub lodu. Na śniegu osiągamy zdecydowanie mniejszą prędkość. Zasadniczo w snowkitingu najlepiej radzą sobie snowboardziści, ponieważ tutaj stosują tę samą technikę jazdy. Jednak warto wspomnieć o tym, że każdy poradzi sobie ze snowkitingiem. Nauka idzie dosyć szybko i nie powinna sprawiać problemów. Wystarczy już kilka godzin kursu, aby samodzielnie jeździć z wiatrem. Co ważne, żeby ślizgać się po śniegu, wystarczy już niewielki wiatr, dzięki czemu nauka jest bezpieczna i przyjemna. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi możemy sterować prędkość ślizgu. Podczas nauki warto korzystać z ochraniaczy na kolana, łokcie oraz kasku. W miarę nabierania doświadczenia można próbować szybszej jazdy. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w tym sporcie, zawsze róbmy to pod okiem doświadczonego instruktora.

Sprzęt do Snowkitingu

Przede wszystkim potrzebny nam będzie bardzo dobry latawiec, który zapewni stabilność podczas ślizgu, a także umożliwi regulację prędkości. Niektóre rodzaje latawców umożliwiają uniesienie nas do góry. Na rynku mamy latawce umożliwiające nabieranie szybkości oraz sterowanie poprzez zmianę kąta nachylenia. Modele tego typu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób bardzo zaawansowanych, które potrafią robić ewolucje w powietrzu. Najtańsze latawce nie dają możliwości regulacji kąta natarcia. Przez co zawsze zachowujemy maksymalną prędkość. Konieczna będzie również wytrzymała uprząż zbudowana z czterech linek kilkumetrowej długości i drążka sterowniczego, a także wcześniej wspomniane ochraniacze na kolana, łokcie i kask. W snowkitingu najczęściej stosowane są narty przeznaczone do freestyle, natomiast w przypadku desek snowboardowych przeważnie wybiera się symetryczne z miękkimi wiązaniami.

Jeśli lubisz adrenalinę i szukasz urozmaicania w narciarstwie, spróbuj swoich sił w snowkitingu. W Austrii znajdziesz mnóstwo regionów, w których możesz poszaleć z latawcem i deską snowboardową. Jeżeli nie wiesz, który region narciarski warto wybrać, skontaktuj się z biurem podróży Ski Planet. Pomożemy w podjęciu decyzji i odpowiemy na wszystkie pytania. 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!