ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Wyjazd na narty - co pod kask?

Kask na stoku to podstawa bezpieczeństwa każdego narciarza. Powinny mieć go nie tylko dzieci, ale również wszyscy użytkownicy stoku. Jednak kask to nie wszystko, powinniśmy jeszcze coś pod nim mieć, aby nie przemarzły nam uszy. Sprawdź z nami, co warto założyć pod kask, aby nie było nam zbyt zimno na stoku.
Wyjazd na narty - co pod kask?

Kask ochroni naszą głowę przed urazami, ale nie ochroni wystarczająco uszu, głowy i szyi przed zimnym wiatrem, który będzie mocno odczuwalny w czasie szybkich zjazdów na stoku. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które ochronią Cię przed działaniem mroźnego wiatru.

Kominiarka

Jeżeli decydujemy się na kominiarkę, to w tym przypadku powinna być wykonana z delikatnego materiału, który nie będzie podrażniał skóry twarzy. Cera jest delikatna, dlatego, materiał powinien być miękki i zachowywać się tak, jak druga skóra. Ważne, żeby kominiarka dobrze przylegała do twarzy. Jeżeli chodzi o grubość materiału, to już cienki zapewni optymalną ochronę.

W przypadku osób, które szybko marzną, sprawdzi się kominiarka wykonana z grubszego materiału, który będzie lepiej chronił przed chłodem. Najczęściej takie kominiarki są wykonane z polaru. Sprawdza się świetnie przy temperaturach poniżej 20 stopni Celsjusza.

Bez względu na to, czy kupujemy kominiarkę cienką, czy grubą, warto wybrać modele wykonane z materiału, który będzie szybko odprowadzał pot. Kominiarka, która będzie gromadziła wodę, nie spełnia swojej funkcji, ponieważ dodatkowo ochładza mokre miejsca.

Kominiarka chroniąca szyję i usta

Warto zastanowić się nad zakupem kominiarki, które będzie odkrywać tylko oczy, a w okolicy nosa i ust jest zastosowany tylko cienki, siateczkowy materiał.  Dzięki otworom na usta i nos zachodzi swobodna wymiana powietrza, a wilgoć nie ma prawa się skraplać. 

Uwaga na szwy

Przy zakupie zwróćmy uwagę na szwy kominiarki lub szala. Powinny być one płaskie, nie mogą podrażniać skóry. Dodatkowe wzmocnienia w okolicach oczu ułatwiają dopasowanie się materiału kominiarki do głowy.

Czapka pod kask narciarski

Czapka pod kask narciarski powinna być wykonana z materiałów, które nie uczulają, dobrze odprowadzają wilgoć. Musi być duża, zakrywać czoło, uszy. Najlepsza jest czapka cienka, ale jednocześnie ciepła. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest wykonana z materiałów, które przystosowują się do kształtu twarzy, dobrze jest, gdy ma również właściwości antybakteryjne.

Kominy i bandy

Ten rodzaj ochrony również powinien być wykonany z materiałów, które nie będą drażnić twarzy. Ważne jest, aby dobrze chroniły przez zimnym wiatrem. Kominy i bandy mają tę zaletę, że szybko możemy je zdjąć, wystarczy jedno pociągnięcie. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jeżeli przy produkcji maski lub komina została użyta membrana, mamy pewność, że będzie zachowana odpowiednia wentylacja, a także materiał będzie wykazywał odporność na wiatr i wodę. Szukając kominów i band z ochroną antybakteryjną, możemy wybrać droższe modele, w których zastosowano technologię Silverplus, gdzie jony srebra uwalniają się pod wpływem wilgoci i niwelują bakterie.

Szukając odpowiedniej ochrony pod kask, zwróćmy uwagę na to, żeby żadne nakrycie głowy nie uciskało, w przeciwnym razie będzie blokować krążenie krwi. Czapka, banda, czy kominiarka powinna lekko przylegać do ciała, ale nie zbyt mocno. Pamiętajmy również o ochronie szyi. Grubsze kominiarki z możliwością regulacji otworu na twarz warto zakładać w duże mrozy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!