ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja

71 725 42 30

Pon.-Pt. 8:00-16:00 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Top 5 - najciekawsze sporty zimowe

Chcesz, aby Twój wyjazd na narty był jeszcze ciekawszy niż zwykle? Narty to nie wszystko, tutaj przedstawiamy 5 najciekawszych sportów zimowych, których warto spróbować. Sprawdź, czy masz odwagę i możliwości, aby spróbować któregoś z nich.
Top 5 - najciekawsze sporty zimowe

Bobslej

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w jeździe na bobsleju to wiedz, że jest to możliwe na specjalnych torach bobslejowych. Tory mają od 1500 do 2000 metrów długości. A spadek wynosi od 8 do 12 %. Na każdym torze mamy 15 zakrętów. Jest to sport drużynowy, w saniach mieszczą się 2 lub 4 osoby. Osoba siedząca jako pierwsza steruje kierunkiem jazdy, a osoba z tyłu odpowiada za hamowanie. Zasady są proste, przed zjazdem bobslejem zawodnicy popychają sanie przez około 50 metrów, dzięki czemu nadają im odpowiedniej prędkości. Sportowcy podczas zawodów nie mogą popełnić żadnego błędu, ponieważ powoduje to straty czasowe. Warto wiedzieć, że na torze bobslejowym możemy osiągnąć prędkość około 130 km/h, co przyczynia się do tworzenia przeciążeń rzędu do 5 g. Jest to idealna atrakcja dla miłośników adrenaliny. Z przejażdżki bobslejem możemy skorzystać w Austrii. Zjazd po torze trwa około minuty, ale pozostają niesamowite wspomnienia. Jeżeli chcemy przejechać się bobslejem w danym regionie, musimy zapisać się o wiele wcześniej i mieć nadzieję, że w tym dniu pogoda będzie nam sprzyjać.

Skialpinizm

To sport ekstremalny dla miłośników narciarstwa i wspinaczki górskiej. Jest to połączenie zjazdu narciarskiego ze szczytów, wędrówek i wspinaczki wysokogórskiej. Ten sport uprawiają odważni narciarze z ogromnym doświadczeniem, a także bardzo dużymi umiejętnościami ze wszystkich wymienionych zakresów. Skialpinizm wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno ze strony fizycznej, jak i specjalistycznego sprzętu.

Żeglarstwo lodowe

W tym rodzaju żeglarstwa mkniemy bojerami po zamarzniętej tafli lodu z prędkością nawet 110 km/h. Sprzęt używany do żeglarstwa lodowego to Bojery, czyli szybkie pojazdy, których długość może mieć nawet 6 metrów, która ślizga się po lodzie. Są wprawiane w ruch poprzez żagle, których powierzchnia może wynosić 6,5 m2.

Saneczkarstwo

Możemy również spróbować swoich sił w saneczkarstwie. Czyli atletycznej jeździe na sankach. Podczas zjazdu na specjalnych saneczkach leżymy na plecach, sterujemy sankami przy pomocy przenoszenia środka ciężkości naszego ciała, a także odpowiedniemu uciskowi ud. Sanki mogą mieć długość 135 cm, a ważą około 22 kg. Tor saneczkowy może mieć od 1000m do 1250 m. W tym sporcie ważna jest również waga, jeżeli mężczyzna waży mniej niż 90 kg, a kobieta mniej niż 75 kg, trzeba zastosować ciężkie kamizelki, które zwiększą naszą wagę. W Austrii znajdą Państwo mnóstwo tras saneczkowych dla amatorów, które nie wymagają ogromnego przygotowania i profesjonalnego sprzętu. Jest to świetna alternatywa dla spędzenia wolnego czasu z rodziną.

Heliskiing

Jeżeli masz bardzo duże umiejętności i chcesz poczuć dreszczyk emocji, spróbuj swoich sił w heliskiing. Jest to forma narciarstwa, w której pokonujemy nieprzetarte szlaki. Wraz z przewodnikiem jesteśmy transportowani helikopterem na szczyt i razem z niego zjeżdżamy. Taki zjazd może odbywać się tylko pod nadzorem przewodników ze specjalną licencją. Obowiązkowym wyposażeniem każdego narciarza jest wyposażenie lawinowe, czyli łopata, detektor, sonda lawinowa itp. Warto zabrać ze sobą również plecak z poduszką powietrzną ABS, która będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem w przypadku lawiny. Ze względu na ochronę przyrody ten sport jest zakazany w Austrii, ale możemy z niego skorzystać we Włoszech.

To nie jedyne sporty ekstremalne. W ośrodkach narciarskich w Austrii czeka na Państwa wiele ciekawych form spędzania czasu na stoku narciarskim. Wystarczy lepiej poznać region, aby znaleźć w nim ciekawą alternatywę. Jeśli zależy Ci na szybkim wybraniu regionu, gdzie są nieograniczone możliwości w zakresie zimowych sportów, koniecznie sprawdź ofertę rejonu narciarskiego SkiWelt Wilder Kaiser: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/skiwelt-wilder-kaiser

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!