ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Sporty zimowe, o których mogliśmy nie słyszeć

Śnieg to idealny czas na uprawianie sportów zimowych. Jednak nie każdy z nas wie, że poza nartami oraz deską snowboardową istnieją jeszcze inne sporty zimowe. Poniżej przedstawiamy W tym artykule 5 takich sportów zimowych, o których mogliśmy do tej pory nie słyszeć. Oto one:
Sporty zimowe, o których mogliśmy nie słyszeć

SNOWKITING – LATANIE NA NARTACH ALBO DESCE

Snowkiting jest to jazda na nartach lub desce snowboardowej, dla osób kochających adrenalinę a klasyczna jazda na deskach nam już się przejadła. Snowkiting wspomagany jest przez latawiec akrobacyjny. Latawiec ten zapewnia odpowiednią siłę nośną, dzięki czemu pozwala na powietrzne akrobacje, szczególnie jeżeli chodzi o ściganie się na stokach narciarskich. Dodatkową zaletą tego sportu jest to, że uprawianie tego sportu nie jest zobligowane do wyjazdu w góry. Jest to idealna propozycja dla miłośników narciarstwa, którzy mieszkają dość daleko od ośrodków narciarskich. Tak naprawdę by, cieszyć się suszowaniem wystarczy wiatr oraz pagórkowata, mocno zaśnieżona polana albo zamknięte jezioro. Snowkiting jest młodym, ekstremalnym sportem zimowym, który dynamicznie rozwija się. Ma on swoich zwolenników już na całym świecie.

ICE BOATING, CZYLI ŻEGLARSTWO LODOWE

Kolejną zimową dyscypliną sportu, którą poleca się osobom kochającym żeglowanie. Jednak ice boating jak sama anglojęzyczna nazwa wskazuje jest zimową wersją żeglarstwa. I tak łódka, którą się ślizga po powierzchni lodu, to tak zwany bojer,  który składa się z drewnianego, płaskiego, wąskiego i długiego na 3,66 metra kadłuba, głównej płozy, która pełni funkcję steru, jak i dwóch płoz po bokach. Jak w typowej żaglówce za napęd odpowiedzialny jest żagiel, który  zamontowany jest  na pięciometrowym maszcie. 

FATBIKING – ZIMOWA ODYSEJA ROWEROWA

Fatbiking to sport dla osób kochających adrenalinę ale również dla osób z dość grubym portfelem. Fatbiking to jest to sport całoroczny, jednak bez wątpienia jego początki związane są z porą zimową. Sprzęt rowerowy do uprawiania tego ekstremalnego sportu zimowego, jest dość sporym kosztem, ponieważ wyposażony jest w specjalistyczne, grube opony do zjazdów terenowych i ośnieżonych, dość trudnych tras. Jednak dla osób, które stres po pracy muszą odreagować na dworze, to właśnie tego typu dyscyplina pozwoli zregenerować myśli. Podczas zjazdów na fatbikingu z pewnością nie ma czasu na myśli o problemach zawodowych a jednie dobra zabawa dla wszystkich uczestników.

SKIBOB, CZYLI ROWEREM NA NARTACH

Przedostatnia nasza propozycja to z  kolei skibob. Jest to sport zimowy, który łączy w sobie zalety narciarstwa, jak i ekstremalnej jazdy na rowerze. Rower pozbawiony jest pedałów i jednocześnie ma obciążone siodełko. Natomiast koła tego roweru zastępują trzy narty: główna, przednia, która podtrzymuje kierownicę i dwie, które umocowane są do stóp zjeżdżającego. Pomagają one utrzymać równowagę podczas jazdy. Jeżeli nie planujemy zakupy takiego sprzętu, ponieważ nie wiemy czy złapiemy bakcyla, warto wybrać się do większej wypożyczalni sprzętu narciarskiego, gdzie taki sprzęt bez problemów powinniśmy wynająć.  W przypadku, gdy już złapiemy bakcyla, wtedy postawmy na swój własny sprzęt i korzystajmy z życia. Takie skiboby produkowane są w Australii.  

SKIJORING – NARCIARZE NA UWIĘZI

Skijoring jest ostatnim, ekstremalnym sportem, który wymienię w tym artykule.  Sport ten wywodzi się ze Skandynawii i łączy dwie dyscypliny sportu, takie jak narciarstwo oraz powożenie. Przez niektórych jest to znienawidzona dyscyplina sportu, jednak dla osób, które umieją odpowiednio zajmować się zwierzętami oraz znają ich granice wytrzymałości może to być połączenie dobrej zabawy oraz przyjaźni. Skijoring, jest to mianowicie wyścig narciarzy, którzy ciągnięci są przez zwierzęta, konie bądź psy. Ostatnio dość często zwierzęta zamieniane są na pojazdy mechaniczne. Skijoring to sport, który może też być uprawiany rekreacyjnie. Wtedy spędzanie czasu z pupilem na świeżym powietrzu nie powinno nikogo bulwersować. Do tego typu rekreacji, nadają się narty każdego typu, choć wiadomo, że najlepsze będą biegówki.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!