ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Ski Juwel w Austrii - idealne miejsce w górach na rodzinne wakacje

Austria to nie tylko narty. To właśnie latem najbardziej znane regiony narciarskie otwierają się na wakacyjnych urlopowiczów. Zamiast nart czeka na nich wiele innych atrakcji. Tak właśnie jest w Ski Juwel, latem ten region staje się idealnym miejscem na wakacje dla całej rodziny. Sprawdź, dlaczego warto tam być.
Ski Juwel w Austrii - idealne miejsce w górach na rodzinne wakacje

Ski Juwel - idealny region dla rodzin z dziećmi

To dolina górska, która posiada 7000 miejsc noclegowych o różnych kategoriach zakwaterowania. Od zwykłych, przytulnych apartamentów, po czterogwiazdkowe hotele. Sezon narciarski trwa tutaj od połowy grudnia, do połowy kwietnia. Na narciarzy czeka 145 idealnie przygotowanych stoków i 47 kolejek linowych. Tutaj znajdziemy zarówno łagodne stoki dla osób początkujących jak i dzieci, a także profesjonalne nartostrady, trasy biegowe, czy snowparki. Dokładne informacje na temat sezonu narciarskiego w Ski Juwel znajdziemy tutaj - Ski Juwel warunki narciarskie, jednak w tym poradniku sprawdzimy, co można robić w Ski Juwel we wakacje.

Latem w Ski Juwel na całą rodzinę czeka dużo ciekawych możliwości. Szczególnie zadowolone będą dzieci.

W tej okolicy mamy do wyboru aż 6 dużych placów zabaw: Lauserland, Schatzbergalm, Berghaus Koglmoos, Zuberwald Juppi, Holzalm, Genusshütte Norderbergalm. Wszystkie place zabaw mają wiele ciekawych atrakcji, dla przykładu przybliżymy jeden z nich.

Plac zabaw Lauserland pod Wiedersbergerhorn

Jest umiejscowiony bezpośrednio pod wyżej wspomnianą stacją narciarską. Latem mamy tutaj ogromny plac zabaw, duża, sprężysta platforma do skakania o powierzchni 44 m2, niski park linowy i płytka sadzawka, w której mogą bawić się dzieci.

Na placu zabaw dzieci mogą skorzystać ze 40 stacji gier. W tym czasie dorośli mogą leżeć w wygodnych hamakach i podziwiać piękno gór.

Plac zabaw jest czynny od czerwca do połowy września. W poniedziałki organizowane jest wspólne grillowanie, codziennie dzieje się coś innego. Animatorzy zapewniają rozrywkę dzieciom poprzez ciekawe zabawy i konkursy. Przy stacji znajdują się dwie restauracje.

Plac zabaw Lauserland jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15.

Rodzinna trasa spacerowa w Reitherkogel w Reith

Jest to również ciekawe rozwiązanie dla całej rodziny. Tutaj znajduje się 2,5 kilometrowa trasa spacerowa, na której znajdziemy wiele placów zabaw oraz zagadek leśnych. Co ważne, trasa jest utwardzona, przyjazna dla rodziców z dziećmi we wózkach. Dzieci znajdą tam wioskę z kuchnią czarownic, wierzę widokową, a na Wackelsteg sprawdzą swoją równowagę. Na tej trasie czeka na nich śmieszne, magiczne drzewo, mini zoo, kręgle i wiele innych atrakcji. Parking znajdziemy przy dolnej stacji Reitherkogelbahn w Reith w Alpbachtal.

Ciekawe trasy spacerowe

Na miłośników rodzinnych górskich wędrówek czeka 12 tras spacerowych o różnych stopniach trudności. Najkrótsza trasa ma jedynie 1,9 km, ale jej pokonanie zajmie nam około 50 minut. Natomiast trasa Reither Kogel ma tylko 4,3 km, ale przejdziemy ją w przeciągu 2,5 godziny. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności i czasu trwania wyprawy.

Trasy rowerowe  

W Ski Juwel miłośnicy jednośladów znajdą mnóstwo tras rowerowych. Co ważne, tutaj mamy duże ułatwienie, wyciągi gondolowe umożliwiają transport roweru na górę, gdzie mamy początek różnych tras rowerowych. W tym regionie można pokonać 780 km tras rowerowych. Najbardziej polecane trasy rowerowe to:

  • MTB-Route 307 Inneralpbach - w Wiedersbergerhorn - trudna trasa o łącznej długości 9,3 km. Jej pokonanie zajmie nam przynajmniej 1,5 godziny.
  • MTB-Route 320 Hornboden - Reith iA - to trasa o wysokim progu trudności, jej długość wynosi 17,3 km, a jej pokonanie zajmie nam prawie 4 godziny.
  • Niederau-Markbachjochrunde - do pokonania mamy 6,7 km, przejedziemy ją w 1,5 godziny.

To tylko kilka głównych atrakcji, które czekają na nas w Ski Juwel. Oczywiście tutaj nie brakuje restauracji z pysznym jedzeniem,  Co ważne, dojazd do tego regionu jest prosty. Ski Juwel to region, który słynie ze świetnych warunków narciarskich, ale warto odwiedzić go również latem.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!