ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Saalbach – co powinniśmy wiedzieć o tym rejonie

Osoby odwiedzające Ziemię Salzburską zachwyca niewielkie miasteczko Saalbach, oddalone od Slzburga o półtorej godziny jazdy samochodem. Miejscowość ta słynie głównie z pięknych i dobrze przystosowanych stoków narciarskich. Większość mieszkańców utrzymuje się z turystyki. Austriacy bardzo szanują swoich gości. Nikt nie poczuje się tutaj źle. Jednak jeżeli chcemy wybrać się do cichej miejscowości to Saalbach do takich nie należy. W Saalbach życie nocne trwa do białego rana. W samej miejscowości Saalbach na stałe mieszka około trzy i pół tysiąca mieszkańców, natomiast miejsc noclegowych posiada pięć razy tyle co mieszkańców.
Saalbach – co powinniśmy wiedzieć o tym rejonie

W związku z tym, że miejscowości Saalbach oraz Hinterglemm leżą w niewielkiej odległości od siebie, używa się najczęściej nazwy Saalbach-Hinterglemm, które to tworzą największy ośrodek narciarski w Austrii. Miejscowość Saalbach zdobyło międzynarodowy rozgłos dopiero po mistrzostwach, bowiem w 1991 roku w Saalbach odbyły się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim. Wtedy cały świat poznał piękne krajobrazy austriackich Alp Kitzbühelskich. Jeżeli jesteśmy początkującymi narciarzami to trasy w dolinie Glemm od strony północy należą do stoków łatwiejszych, nie są one strome. Idealnie nadają się dla dzieci oraz osób, które preferują rekreacyjną jazdę na nartach bądź snowboardzie. Jeżeli chcemy poszaleć na stokach, to również i tutaj znajdziemy trasy, które podnoszą adrenalinę w organizmie. A jest z czego wybierać, ponieważ zimą do rejonu Saalbach-Hinterglemm przyciąga 270 kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. Natomiast narciarze biegowi, poszukujący kilometrów tras biegowych, powinni poszukać innego rejonu. Tutaj nie ma zbyt wielu miejsc do uprawiania tego typu sportu.

Saalbach jest miejscowością atrakcyjną nie tylko zimą. Osoby lubiących piesze wędrówki oraz jazdy na rowerze, znajdą w rejonie gminy Saalbach-Hinterglemm niemalże 400 kilometrów świetnie przygotowanych tras.

Dla osób przyjeżdżających do Saalbach czy do Hinterglemm mile zaskoczy fakt, że w dolinie Glemmtal kursują darmowe skibusy, które poruszają się pomiędzy tymi miejscowościami. Po zmroku również można korzystać z oświetlonych stoków narciarskich oraz torów saneczkowych.

Jeżeli planujemy podróż do Saalbach możemy zrobić to na dwa sposoby. Możemy wybrać transport własny bądź lotniczy. Jeżeli wybieramy transport lotniczy musimy wiedzieć, że nie dolecimy do samego Saalbach. Z Polski najlepiej jest wybrać lotnisko w Salzburgu, które oddalone jest około 100 km od Saalbach, jednak dobre połączenie jest również z Monachium i Innsbrucku. Na każdym z powyższych lotnisk możemy wynająć samochód i na własną już rękę dojechać do Saalbach-Hinterglemm. Wiedząc o takim sposobie podróży w Alpy większość jednak osób z Polski wybiera transport własny. Z Warszawy jest ponad 1000 kilometrów do Saalbach, jednak jakość dróg w Polsce bardzo się poprawiła i trasa ta jest do pokonania w około 10 godzin. Z Krakowa trasa jest krótsza bo zajmie nam około 8 godzin, z Wrocławia plus minus 9 godzin. Wybierając własny transport nie  jesteśmy ograniczeni bagażowo ani czasowo. Jadać do Saalbach czy wracając do Polski można zwiedzić tą piękną Ziemię Salzburską, ponieważ tak malowniczych terenów, z wąwozami w Polsce nie znajdziemy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!