ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Ranking lodowców w Austrii

Jazda na lodowcu to możliwość przedłużenia sezonu narciarskiego o jesień i wiosnę, a niektóre z nich otwarte są nawet latem, sprawdź które z nich są najlepsze!
Ranking lodowców w Austrii

1. Zillertal - Hintertux

Narciarstwo na lodowcu Hintertux możemy zaliczyć do przyjemności o wiele dłuższych, niż ogólnie trwający sezon zimowy. Hintertux pozwala nam jazdę praktycznie przez cały rok.Minusem może być tu wysokość, która sprawia kłopoty pogodowe. Niskie chmury mogą sprawiać problemy z widocznością. Jest tu również zimniej. Za to w mniej lub bardziej słoneczny dzień lodowiec zapewnia nam dziką przyjemność z jazdy na nartach. Sprawdź noclegi w Zillertal: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zillertal

2. Pitztal - Pitztaler Gletscher

Tyrolskim ośrodkiem wyróżniającym się wysokością jest Pitztal. Możemy tu wjechać na szczyt o wysokości 3340 m n.p.m. Sam lodowiec posiada 7 wyciągów z 37 km tras narciarskich. Większość z nich to trasy przekraczające 17 km, oznaczane jako trudne są jednym z lepszych miejsc treningowych dla kadr narodowych przed sezonem. Ciekawym sposobem dostania się na lodowiec jest podziemna kolejka w wydrążonym w tunelu skale zwana „Kretem”.

3. Sölden - Rettenbach Gletscher

Sölden jest znany nie tylko z świetnych tras przeznaczonych dla początkujących narciarzy, ale i zaawansowanych narciarzy, czego potwierdzeniem jest organizowany co roku Pucharu Świata na początku sezonu. Sam lodowiec posiada 37 km tras na wysokości od 2675 do 3250 m n.p.m. Wielki plus ośrodka stanowi naturalne połączenie z trasami zjazdowymi, położonymi nieco niżej co w sezonie zimowym otwiera przed nami znacznie więcej możliwości. Sprawdź noclegi w Sölden: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/soelden-oetztal

4. Stubai - Stubaier Gletscher

Tuż za Innsbruckiem znajduje się lodowiec Stubai, który posiada najbardziej rozbudowany ośrodek narciarski. Dysponuje łącznie 21 trasami, które w sumie dają nam 40 km białego szaleństwa. Na wysokość 3210 m n.p.m. dowiozą nas nowoczesne wyciągi, skąd można podziwiać przepiękne widoki.

5. Kaunertal - Kaunertaler Gletscher

Lodowiec Kaunertal to następny z tyrolskich ośrodków narciarskich. To najmłodszy lodowiec znajdujący się na terenie Austrii. Dysponuje on 32,5 km tras zjazdowych. Miejsce to, z racji rozległego terenu, przypomina bardziej dolinę z trasami łagodnie nachylonymi i bardzo szerokimi, jak to zwykle bywa na lodowcach. 6-cio dniowy karnet umożliwia nam  również możliwość jazdy na lodowcu Pitztal.

6. Kaprun - Kitzteinhorn

To zarówno duży ośrodek narciarski i lodowiec Kitzteinhorn w jednym miejscu. Co prawda to dwa odrębne ośrodki, ale przez znakomite połączenie co chwila kursującymi skibusami oraz odległością 7 km możemy śmiało mówić jak o jednym miejscu narciarskim. Wszystkie atuty Austrii są połączone w tym jednym miejscu. Niezwykłe widoki miasteczka położonego nad jeziorem, lodowiec gwarantujący  śnieg oraz bardzo dobrze przygotowane stoki w ośrodku Schmitten. Znajdziemy tu wszystko co jest potrzebne do udanego wyjazdu narciarskiego. Sprawdź noclegi w Zell am See: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zell-am-see-kaprun

7. Mölltaler Gletscher

Lodowiec Molltal znajduje się w Karyntii i oferuje 16 km tras narciarskich. Większość z nich oznaczona jest kolorem czerwonym i położona na wysokości od 2100 do 3122 m n.p.m. Zimą ilość tras osiąga prawie 50 km, dzięki znajdującemu się poniżej ośrodkowi narciarskiemu. Posiada on nowoczesną infrastrukturę narciarską, a cechą charakterystyczną dla tego lodowca są  szerokie na prawie kilometr trasy. Najdłuższa z nich ma aż 7 km długości. Jeśli chodzi o stopień ich trudności amatorzy i zaawansowani znajdą tu coś dla siebie.

8. Schladming Dachstein

Dachstein jest lodowcem leżący najbliżej Polski. Należy do rejonu Schladming Dachstein, gdzie jest najmniejszym z ośrodków narciarskich. Lodowiec ten bardziej nadaje się raczej pod narty biegowe niż narty zjazdowe. Turystów przyciąga mostem nad przepaścią i niezwykłymi punktami widokowymi.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!