ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja i infolinia

71 725 42 30

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Pokrowiec na narty - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pokrowiec na narty – jaki wybrać? Który będzie najlepszy?
Pokrowiec na narty - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Narty nie są idealnym sprzętem do podróży. Posiadają ostre krawędzie są długie i wąskie. Załadowanie ich do auta to nie lada wyzwanie. Gdy już z tym się uporamy nie oznacza to że przejazd będzie komfortowy. Ostre krawędzie nart mogą poranić pasażerów lub pociąć tapicerkę. Lepszym pomysłem jest przewożenie ich na dachu. Wtedy jednak narażone są ona na uszkodzenia. Podróż samolotem lub pociągiem również jest problematyczna.

Po morderczej podróży pozostaje nam jeszcze kwestia przetransportowania nart, które są strasznie nieporęczne. Odcinek 400 m nie stanowi wyzwania. Natomiast problem się pojawi przy przeprawie przez całe miasto. Tu z pomocą przyjdzie nam dobrze dobrany pokrowiec. Zapewni on ochronę nie tylko nartom, ale również otoczeniu. Dodatkowym plusem pokrowca jest ułatwienie transportu nart.

Jak dobrać pokrowiec na narty?

Najważniejsze jest to, by pokrowiec był dobrany do konkretnego rodzaju nart czy snowboardu. Pokrowce na biegówki są wąskie, dlatego zjazdówki mogą się do nich nie zmieścić. Narty biegowe zmieszczą się do pokrowca na narty zjazdowe, nie będzie to jednak najlepsze rozwiązanie. Na rynku można znaleźć też pokrowce uniwersalne. Niestety w takich pokrowcach narty często „latają”, a to prowadzi do ich uszkodzenia.

Jaka powinna być długość pokrowca na narty?

Optymalna długość pokrowca nie powinna być dłuższa niż 10 cm od długości nart. Niezależnie czy wybieramy pokrowiec narciarski dla dzieci czy dla dorosłego. Dobrze jest również zwrócić uwagę na obwód pokrowca. Część wiązań umieszczone są na podwyższeniu co może utrudnić zapięcie pokrowca.

Miejsca na kijki

Jeśli mamy zamiar kupić pokrowiec z miejscem na kije, musi on być obszerniejszy od standardowego. Taki pokrowiec rozpoznamy po wyraźnym oznaczeniu przez producenta przystosowania do transportu również kijów. Niestety nie każdy producent oznacza dodatkowe miejsce na kije na swoim produkcie. W takiej sytuacji najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę danego sklepu.

Wodoodporny i wytrzymały materiał

Wszystkie narty zjazdowe posiadają ostre krawędzie, które bez większego problemu mogą przeciąć słaby materiał pokrowca. Dlatego przy wyborze pokrowca warto zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału z jakiego jest zrobiony pokrowiec. Przy większości nart biegowych tego problemu nie ma. Wyjątkami są biegówki z metalowymi krawędziami (np. back-country). W takim wypadku lepiej zastanowić się nad odpornym na przecięcia materiałem.

Nieważne jaki rodzaj nart czy snowboardu przewozimy, kolejną ważną cechą jest wodoodporność. Sprzęt często przewożony jest w nieprzyjaznych warunkach pogodowych. Kilka godzin wilgoci nie zaszkodzi nartom. Niestety pozostawiając sprzęt w mokrym pokrowcu przez parę dni, można doprowadzić do pojawienia się rdzy na elementach metalowych.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!