ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Ośrodki narciarskie dla początkujących

Jaki ośrodek narciarski wybrać na początku swojej drogi ze sportami zimowymi? Jest to kwestia nad którą warto się zastanowić wybierając się na wyczekiwany urlop w góry.
Ośrodki narciarskie dla początkujących

Val Thorens / Orelle – jest to mekka wśród ośrodków narciarskich i snowboardowych, zarówno dla zaawansowanych jak i dla początkujących. Ciężko wymienić jakieś minusy tego ośrodka. Przede wszystkim jest olbrzymia ilość tras zjazdowych i różnorodność poziomów trudności stoków. Można nawet przejechać przez miasteczko. Dla osób nie lubiących przepłacać polecamy Orelle, ze względu na bardzo ekonomiczne ceny.

Isola 2000 - Nadzwyczj malownicza i przyjazna miejscowość zapewnia kilka bardzo przyjemnych tras dla początkujących na nartach czy desce. Polecana trasa dla początkujących to „Avenue 2.

Risoul – nieopodal dolnej stacji znajduje się ośla łączka na którą transportują krzesełka w formie kubełków. Jedzie się w nich na stojąco, z sprzętem w rękach, więc nie ma obaw przed wysiadaniem z krzesełka z nartami czy deską na nogach. Jest tam też parę dosyć długich tras, które praktycznie na całej swojej długości mają podobne, niewielkie nachylenie.

Dachstein West - Znakomite miejsce do zapoczątkowania swojej nauki zimowych sportów. Przy dolnej stacji gondolki znajduje się długa i szeroka ośla łączka, do tego bardzo często rozstawione są tam pingwinki i inne przeszkody do omijania, które uprzyjemnią naukę jazdy najmłodszym. Na drugiej stronie góry na dolnej stacji znaleźć można taśmę dla początkujących „magic carpet”, dzięki której nie trzeba podchodzić pod górę. W przerwie można odpocząć w jednej z restauracji przy grzanym winie lub przy austriackich daniach.

Les Orres – mimo że nie jest to jeden z największych ośrodków, to trzeba przyznać, że każdy znajdzie  tu stok dla siebie. Jest kilka bardzo łagodnych i szerokich tras dla początkujących narciarzy czy snowboardzistów. Dla amatorów freestyle’u przygotowany jest też snowpark

Val di Fiemme - jest to praktycznie jedno z najlepszych miejsc dla początkujących. Przede wszystkim jest tu ponad 100 km tras, z czego prawie połowa to trasy niebieskie i zielone. Bardziej zaawansowani narciarze mogą się tu nieco nudzić, lecz sceneria może to wynagrodzić. Val di Fiemme uchodzi za jedną z najpiękniejszych włoskich dolin. Ośrodek jest szczególnie nastawiony na najmłodszych sportowców, a przygotowane i nasłonecznione stoki tylko uprzyjemniają im naukę.

Najlepiej wybrać odpowiednią lokalizację aby na początku swojej przygody nie zrazić się do narciarstwa czy snowboardingu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!