ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Noc w Saalbach - spis oświetlonych stoków narciarskich

Zimą w górach szybko robi się ciemno, dlatego warto szukać regionów, gdzie możemy skorzystać z wielu rozrywek również po zmroku. Jednym z takich ośrodków jest Saalbach, to tutaj możemy jeździć po oświetlonych stokach i skorzystać z wielu innych ciekawych rozrywek.
Noc w Saalbach - spis oświetlonych stoków narciarskich

Oświetlone stoki narciarskie:

Saalbach słynie ze świetnie przygotowanych stoków narciarskich. Dlatego tutaj nie  może zabraknąć tras narciarskich dostępnych także po zmroku. Tutaj czeka na nas kilka ciekawych miejsc dostosowanych do nocnej jazdy na nartach.

Wyciąg Unterschwarzach w Hinterglemm

W tym miejscu możemy skorzystać z oświetlonego stoku o długości 1051 m. W dzień jest czynny w godzinach od 8:30 do 16:15, natomiast w godzinach wieczornych jest otwarty od poniedziałku do soboty do godziny 21:30. Co ważne, kolejka linowa jest wliczona w karnet narciarski, ale dla osoby bez karnetu mogą wykupić pojedyncze bilety.

Stok Schanteilift

W Leogang możemy skorzystać również ze stoku na zboczu przy Schanteilift. Jego długość to 416 m, różnica wysokości wynosi 73 m. Stok jest czynny codziennie w godzinach 9:00 do 16:00, natomiast z nocnej jazdy możemy skorzystać w poniedziałki, czwartki i soboty w godzinach od 7:00 do 21:30

Nightpark

Dla miłośników nocnego narciarstwa Nightpark to prawdziwa frajda! Znajdziemy go w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Park śnieżny jest położony blisko wioski Hinterglemm. To świetne miejsce dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Tutaj znajdziemy wszystko, co jest związane z freeride!

Kolejka linowa w Unterschwarzach jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:30 do 21:30, natomiast w niedziele od 8:30 do 16:30.

Nightpark jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 21:30, natomiast w niedziele od 10:00 do 16:30.

Tory saneczkowe czynne po zmroku:

W Saalbach nie ma czasu na nudę nawet wieczorem. Jeżeli komuś znudzi się nocna jazda na nartach, zawsze może spróbować swoich sił na torach saneczkowych.

Hinterglemm

Na oświetlony tor saneczkowy wwiezie nas kolejka linowa Reiterkogel w Hinterglemm. Długość toru saneczkowego to 3,2 km, jest szeroki na 3m, a różnica wysokości to 400 m. Tor saneczkowy jest czynny codziennie w godzinach od 8:30 do 16:30. Z nocnej jazdy możemy skorzystać od poniedziałku do soboty w godzinach 18:00 - 21:30. Tor saneczkowy jest oświetlony do godziny 23:00. Na torze korzystamy tylko z saneczek, które możemy wypożyczyć. Nie możemy używać własnego sprzętu.

Tor saneczkowy Spielberghaus

Ten tor jest trochę krótszy, jego długość to około 3 km. Na tor saneczkowy wejdziemy ścieżką Staumauer Spielberg. Możemy z niego skorzystać codziennie od godziny 12 co 45 minut. Wejścia popołudniowe od 17:00 do 21:00 wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Toboggan Leo's Kufengaudi

Dostaniemy się tam wyciągiem Asitz w Leogang. Tor jest czynny we wtorki i piątki w godzinach od 18:00 do 22:30.

Jak widać, narciarze w Saalbach nie muszą iść wcześnie spać. Tutaj mamy tyle możliwości, że nie ma czasu na nudę. Planując wyjazd w ten region, już wcześniej poprawmy swoją kondycję, aby móc jeździć na nartach za dnia i po zmroku.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!