ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja i infolinia

71 725 42 30

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Narty na lodowcu - 3 najlepsze regiony narciarskie w Austrii

Wiosna i lato to nie powód, żeby rezygnować z przyjemności jazdy na nartach. Latem warto wybrać się na narty na lodowcu. W Austrii mamy wiele lodowców, z których narciarze mogą korzystać przez cały rok. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi regionami, w których nawet latem możesz jeździć na nartach.
Narty na lodowcu - 3 najlepsze regiony narciarskie w Austrii

Zillertal

Zillertal w środku zimowego sezonu to raj dla miłośników narciarstwa. Jednak tutaj możemy jechać na narty również latem. To jedno z niewielu miejsc, w których mamy dostęp do stoków przez cały rok. Co ważne, Zillertal to dolina lodowcowa, położona najbliżej Polski. Tutaj mamy lodowiec Hintertux, najchętniej odwiedzane miejsce przez miłośników letniego narciarstwa. W tym regionie możemy skorzystać z 60 km tras zjazdowych. Co ważne, mamy gwarancję śniegu. Na wysokości 3250 m n.p.m. znajduje się niezwykła platforma widokowa, z której rozciąga się piękna panorama. Szczególnie ciekawym miejscem jest szczelina lodowcowa. Położona na wysokości 3200 m n. p. m., w której możemy zobaczyć niezwykłą grę kolorów w lodowcowo-niebieskim Natural Ice Palace. Sprawdź noclegi w Zillertal: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zillertal

Stubaital

To kolejny region chętnie odwiedzany przez Polaków. Tutaj znajduje się lodowiec Stubai, który ściąga narciarzy z całego świata. To największy lodowiec z ośrodkiem narciarskim w Austrii. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji aż 62 km tras narciarskich, przy czym można skorzystać z 26 wyciągów dla osób z różnymi stopniami zaawansowania. Osoby z bardzo dużym doświadczeniem i umiejętnościami mają szansę skorzystać z czarnej trasy Daunhill, gdzie stopień nachylenia terenu to aż 60%.

Lodowiec to nie wszystko, tutaj mamy blisko do Innsbrucka, czyli tak zwanej stolicy sportów zimowych. To tutaj odbywają się konkursy Pucharu Świata. Podczas pobytu, warto zrobić zakupy w miejscowych sklepach, spacerować po pięknych deptakach, podziwiać krajobraz, ciekawą architekturę, a także brać udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Zell am See - Karpun

Latem warto wybrać się na narty na lodowiec do Zell am See - Karpun. A konkretniej na lodowiec Kitzsteinhorn. Na wysokości 3029 występuje tzw. wieczny lód, narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 41 km wyznaczonych tras narciarskich. Tutaj możemy szaleć na stokach przez minimum 10 miesięcy w roku. W tym miejscu czekają na nas narty, snowboard, łyżwy, sanki, wycieczki na rakietach śnieżnych, czy Snowkite. Z platformy widokowej rozciąga się widok na 30 szczytów mających ponad 3000 m n.p.m. Pobyt w tym miejscu dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Po szaleństwach na stoku możemy wypocząć w SPA, saunach, grotach solnych, czy na basenach. Co ważne, tutejszy mikroklimat sprawił, że miejscowość Zell am See już od 1961 roku jest uważana za uzdrowisko. Jeśli chcemy poszaleć na lodowcu latem i przy okazji dotlenić się czystym powietrzem wybierzmy właśnie to miejsce. Sprawdź noclegi w Zell am See - Kaprun: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zell-am-see-kaprun

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!