ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Narty dla 3 latka - wszystko co musisz o tym wiedzieć

Planujesz pierwszy wyjazd z dzieckiem na narty? Zastanawiasz się, czy narty dla 3 latka to dobry pomysł? Sprawdź z nami, kiedy warto zdecydować się na wyjazd narciarski z małym dzieckiem i jak rozpocząć pierwszą naukę jazdy na nartach.
Narty dla 3 latka - wszystko co musisz o tym wiedzieć

Dlaczego warto jechać na narty z małym dzieckiem?

Im dziecko mniejsze, tym szybciej nabędzie umiejętność jazdy na nartach. Co więcej, będzie dłużej zdobywać doświadczenie. Dla dziecka to świetna forma zabawy. Jednak nie może być ona monotonna, bo dzieci szybko się nudzą. Robiąc ciągle to samo na stoku przez długi czas, możemy zniechęcić dziecko do dalszej nauki. Dlatego naukę jazdy na nartach warto urozmaicać.

Czy 3 lata to nie zbyt wcześnie na naukę jazdy na nartach?

Dziecko dziecku nierówne. Tutaj wszystko zależy od jego budowy ciała. Przeważnie dzieci zaczynają naukę jazdy na nartach w wieku 4 lat. Warunkiem do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach jest bardzo dobry rozwój fizyczny dziecka. Powinno już sprawnie biegać i chodzić, a także musi mieć bardzo dobrą koordynację ruchową. Oprócz tego musi wykazywać zainteresowanie tego typu aktywnością i zrozumieć ją.

Zanim rozpoczniemy naukę

Warto zabrać dziecko na stok i pokazać mu, z czym wiąże się pobyt zimą w górach. W przypadku tak małych dzieci zawsze warto potraktować ten sport jako zabawę. Do zimowych aktywności sportowych w świetny sposób zachęcają dzieci zajęcia w przedszkolach narciarskich, tam również zdobywają podstawowe umiejętności. Uczą się poprzez zabawę. Zabawa na stoku dla tak małego dziecka nie powinna trwać dłużej niż 2 godziny dziennie.

Odpowiedni sprzęt narciarski

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko zaczęło zabawę z narciarstwem, musimy zainwestować w odpowiedni sprzęt narciarski. Niezbędne będą dobrze dobrane buty narciarskie, kombinezon narciarski, kask, ciepły szal, czapka oraz nieprzemakalne rękawiczki. Oczywiście tutaj konieczne jest dobranie odpowiedniej długości nart i wiązań.

Kontuzje

U tak małych dzieci rzadko występują poważniejsze kontuzje. Chociaż zdarzają się złamania. Podczas nauki jazdy na nartach mogą pojawić się stłuczenia, czy inne urazy. Oczywiście 3 latek traktuje jazdę na nartach jako formę zabawy i właśnie tego trzeba się trzymać.

Gdzie jechać na narty z małym dzieckiem?

Najlepiej wybrać region narciarski przyjazny dla rodzin z dziećmi, gdzie jest dużo łagodnych stoków, zimowych placów zabaw i przedszkoli narciarskich. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem podróży Ski Planet, pomożemy dobrać miejsce przyjazne dla dzieci, w którym nie brakuje narciarskich przedszkoli i stoków, na których mogą bawić się rodzice z dziećmi. Dla Was znajdziemy w Austrii instruktorów z językiem polskim, dzięki czemu nie będzie bariery językowej i dziecko dokładnie zrozumie wszystkie wskazówki. Zapraszamy do kontaktu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!