ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja

71 725 42 30

Pn-Pt 8-18 Sb 10-14 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Największe zimowe imprezy sportowe w Austrii

Austria jest doskonale przygotowana do organizacji zimowych zawodów sportowych. Sprawdź swoje umiejętności na niepowtarzalnych trasach zjazdowych!
Największe zimowe imprezy sportowe w Austrii

Legendarny Streif

Streif to spektakularna trasa narciarska położona w rejonie Kitzbühel. W Styczniu każdego roku mierzy się na niej śmietanka najlepszych narciarzy z całego świata. W pozostałym czasie trasa otwarta jest publicznie i zachęca przybywających do spróbowania swoich sił na jednej z najtrudniejszych tras zjazdowych świata. Wyróżnia ją niebywałe ukształtowanie terenu takie jak skośne pasaże, strome zbocza, ostre załamania trasy, które przy dużych prędkościach pozwalają na skoki, bardzo szybkie odcinki, oblodzenia, zakręty, a nawet podjazdy pod górę i wymagające muldy. Sprawdź noclegi w Kitzbühel: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/kitzbuehel

Wyścig Night Race w Planai

Planai to część ośrodka narciarskiego Schladminger 4-Berge Skischaukel, który dypsonuje trasami o długości ponad 120 km, zapewniając sporą dawkę adrenaliny nawet doświadczonym narciarzom. Najbardziej znany jest zjazd FIS ze szczytu kończący się na stoku Planai-Zielhang, o długości 4,6 km.

To tu odbywa się Night Race – impreza zapisana w alpejskim kalendarzu sportów zimowych rejonu Schladming-Dachstein. Raz w roku noc na Planai i w całym Schladming zamienia się w dzień. Na imprezę przybywa corocznie 50 000 gości zbierających się na stoku Zielhang Planai, by kibicować swoim faworytom.

Innymi zawodami odbywającymi się na terenie Austrii są:

Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim kobiet i mężczyzn zwykle rozpoczyna się na lodowcu Sölden. Sprawdź noclegi w Sölden: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/soelden-oetztal

Puchar Świata w Skokach Narciarskich przeprowadzany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Odbywa się on głównie w Europie Środkowej i krajach nordyckich.

Mistrzostwa Austrii w Skokach Narciarskich na skoczni dużej w Bischofshofen oraz na skoczni normalnej w Villach. Zwody pozwalają wyłonić najlepszego skoczka narciarskiego Austrii.

w 1964 roku odbyły się IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku. Pierwszy raz pojawiły się reprezentacje takich państw jak Mongolia, Indie czy Korea Północna. W Innsbrucku zadebiutowało saneczkarstwo oraz konkurencje narciarskie np. skoki na średniej i dużej skoczni. Powróciły też bobsleje.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!