ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Największe jeziora w Austrii

Austria słynie z jezior zaopatrzonych w wodę pitną. Naturalne ich barwy mienią się od szmaragdowej zieleni aż po turkusowy błękit.
Największe jeziora w Austrii

Największym austriackim jeziorem jest Jezioro Bodeńskie. Ma ono powierzchnię 539 km². Nie należy całkowicie do Austrii, częściowo leży na obszarze Szwajcarii i Niemiec.


Jezioro Achensee sięga 719 hektarów. Jest to największe tyrolskie jezioro. W sezonie letnim jego plaże zajmują opalający się, a woda należy do najmłodszych w kółkach i dmuchanych materacach. Na brzegach można też spotkać wędkarzy. Dla żądnych przygody turystów z małych portów co chwile wypływają wycieczkowe statki. Sprawdź noclegi w Zillertalu: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zillertal

Odwiedzający chcąc odpocząć z dala od dużych ośrodków turystycznych, powinni obrać kierunek na Nassereith gdzie leży tyrolskie jezioro Fernsteinsee, uznawane za jedno z najpiękniejszych austriackich jezior. Kąpiele i pływanie rowerkami wodnymi jest tu dozwolone, w przeciwieństwie do głośnych motorówek. Woda jest tu orzeźwiająca.

Osobą preferującym ciepłą wodę w jeziorach, polecamy słoneczną Karyntię. Rejon posiada 1270 jezior, a aż 200 z nich szczyci się wodą zdatną do picia. Wörthersee czy Millstättersee to najbardziej oblegane jeziora, mimo to można w nich śmiało napełnić butelki podczas przejażdżki rowerowej czy pieszej wędrówki.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!