ponad 13 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Na narty z dziećmi - o czym pamiętać?

Jeśli chcemy, aby wyjazd z dziećmi na narty był udany, to musi być on dobrze zorganizowany. Sprawdź z nami, w jakim wieku dzieci mogą rozpocząć naukę jazdy na nartach i o czym należy pamiętać, wybierając się całą rodziną na narty.
Na narty z dziećmi - o czym pamiętać?

Region narciarski dla rodzin z dziećmi

Koniecznie wybierzmy region, w którym nie będzie brakować atrakcji dla rodzin z dziećmi. Bardzo fajnym rozwiązaniem będzie ośrodek narciarski, w którym znajduje przedszkole narciarskie lub szkółka narciarska dla dzieci. Tam oddajemy nasze pociechy pod opiekę doświadczonych instruktorów, którzy uczą jazdy na nartach oraz prawidłowego zachowania na stoku. Gdy dzieci są na zajęciach, rodzice mogą przeznaczyć ten czas dla siebie.

Ważne jest, aby wybrany ośrodek narciarski oferował duże zróżnicowanie zimowych atrakcji. Jak dobrze wiemy, dzieci szybko się nudzą i zwykła jazda po stoku może im nie wystarczyć. Ciekawą alternatywą do nart będą lodowiska, trasy saneczkowe, przejazdy saniami konnymi, czy kompleksy basenowe z wodą ze źródeł termalnych, z których skorzystamy np. w Bad Kleinkirchheim. Sprawdź noclegi w Bad Kleinkirchheim: https://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/bad-kleinkirchheim

Odpowiedni sprzęt narciarski dla dzieci

Każdy sprzęt sportowy musi być dostosowany indywidualnie do dziecka. Najważniejsze są wygodne i dobrze dopasowane buty. W następnej kolejności narty, wiązania, kijki, a także kask i gogle. W Austrii kask narciarski jest obowiązkowy u dzieci do 15 roku życia. Co nie oznacza, że starsze dzieci nie muszą już jeździć w kasku. Kask jest zalecany wszystkim narciarzom bez względu na wiek. Dzięki niemu poziom bezpieczeństwa na stoku wzrasta.

Jak ubrać dziecko na narty?

Należy ubrać dziecko tak, aby nie było mu ani za gorąco, ani za zimno. Fajnym rozwiązaniem są kombinezony narciarskie, tylko tutaj pojawia się dylemat, który kombinezon wybrać: jednoczęściowy, czy dwuczęściowy. W przypadku wyboru kombinezonu dwuczęściowego, ważne jest, aby wnętrze kurtki miało pas przeciwśniegowy, dzięki któremu śnieg nie dostanie się pod spód kurtki podczas upadku, czy śnieżnych zabaw. Ważna jest również bielizna termiczna, która będzie odprowadzać pot na zewnątrz, przez co dziecku nie będzie zimno. Koniecznie pamiętajmy o nieprzemakalnych rękawiczkach i ciepłej czapce. Warto pomyśleć również o ochraniaczach i identyfikatorze. Ochraniacze ochronią: kręgosłup (żółw), łokcie, czy kolana. Natomiast identyfikator w postaci małej kartki z imieniem, nazwiskiem dziecka ułatwi kontakt z rodzicami lub opiekunami, w przypadku, gdyby dziecko zabłądziło. Oczywiście nie zaszkodzi dać dziecku do kieszeni paczki chusteczek higienicznych,  pożywnego batonika, czy innej energetycznej przekąski.

Krem ochronny

Skóra na stoku jest narażona na wiatr, mróz i śnieg. Przez te czynniki szybko się przesusza, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie nawilżenie kremem z filtrem UV.

Gogle z filtrem UV

Wzrok dzieci również jest narażony na zbyt ostre światło. Dlatego warto zadbać o ochronę młodych oczu. Dodatkowo gogle zabezpieczą oczy przed okruszkami lodu, czy prószącym śniegiem.

Ubezpieczenie na wyjazd narciarski

Ubezpieczenie jest najważniejsze, każdy narciarz powinien je mieć. Na nim nie można oszczędzać. Ważne jest tutaj nie tylko samo ubezpieczenie dzieci, ale również dorosłych. Szczególnie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia jest niezwykle ważne przy wyjeździe zagranicznym. Leczenie w szpitalach zagranicznych bez wykupienia dodatkowego ubezpieczenia może być bardzo kosztowne.

Odpowiedni wiek i forma fizyczna dziecka

Ogólnie uważa się, że już 4-latki mogą zaczynać naukę jazdy na nartach. Jednak jazda na nartach jest najkorzystniejsza dla dzieci w wieku 5 lat. Oczywiście pamiętajmy o tym, że każde dziecko rozwija się inaczej, jedno szybciej, drugie wolniej. Dlatego w przypadku zabierania kilkulatków na narty jeszcze przed zaplanowaniem wyjazdu oceńmy, czy nasze dziecko na pewno poradzi sobie z nartami.

Co zabrać ze sobą na wyjazd?

Oprócz ubrań spakujmy suchy prowiant, z którego będziemy mogli przygotować jedzenie podczas długiej podróży, a także w hotelu, jeżeli w wynajmowanym apartamencie będziemy mieli aneks kuchenny. Oprócz tego konieczne są dokumenty tożsamości, EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także sprzęt narciarski, podręczna apteczka z lekami przeciwzapalnymi, maściami przeciwbólowymi, przeciw siniakom.

Wyjazd z dziećmi na narty jest świetnym sposobem na zintegrowanie całej rodziny. Na naszej stronie Austria-na-narty.pl konsultanci biura podróży Ski Planet pomogą Państwu przy wyborze najlepszego regionu narciarskiego dostosowanego dla rodzin z dziećmi, a także przygotują atrakcyjne propozycje hoteli i apartamentów.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!