ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Must Have - podgrzewane skarpety i rękawiczki narciarskie

Przygotuj się do nowego sezonu narciarskiego. Jeżeli nie lubisz, gdy na stoku marzną Ci stopy i dłonie, sprawdź z nami, na jakiej zasadzie działają podgrzewane skarpety i rękawiczki narciarskie. Przekonaj się, czy warto je mieć. A może warto spróbować innych sposobów na zmarznięte stopy i dłonie?
Must Have - podgrzewane skarpety i rękawiczki narciarskie

Podgrzewane skarpety i rękawice narciarskie - czy warto?

Podgrzewane skarpety i rękawice narciarskie sporo kosztują, ale są niezastąpione na stoku w momencie, kiedy mamy problem z marznięciem stóp i dłoni. Zdecydowanie poprawiają komfort na stoku, dzięki temu skupiamy się bardziej na jeździe, nie mamy problemów z drętwiejącymi z zimna stopami oraz utrzymaniem kijków narciarskich. Takie rozwiązanie sprawia, że jazda na nartach staje się zdecydowanie przyjemniejsza.

Na jakiej zasadzie działają podgrzewane skarpety narciarskie?

Podgrzewane skarpety narciarskie to dosyć innowacyjnie rozwiązanie. Podgrzewają głównie palce oraz przednią część stóp. Pomimo tego, zapewniają odpowiednią wentylację i przepuszczają wilgoć. Takie skarpety powinny być wyprofilowane. W podgrzewanych skarpetach największą rolę odgrywają włókna węglowe, które dzięki zasilaniu emitują fale podczerwone, a te pobudzają krążenie krwi w stopie. Skarpety te nie tylko podgrzewają stopę, ale mają także działanie lecznicze.

Inne sposoby na zmarznięte stopy na stoku:

Podgrzewane skarpety nie są jedynym rozwiązaniem, które zapobiega marznięciu stóp na stoku. Tutaj możemy również skorzystać z ogrzewających wkładek do stóp. Specjalistyczne wkładki możemy włożyć do butów, czy skarpet. Wkładki rozgrzewają oraz zwiększają krążenie krwi w stopie. Dzięki czemu jest nam po prostu cieplej. Jeżeli mamy bardzo duży problem z marznięciem stóp, możemy jeszcze skorzystać z rozgrzewających plastrów do stóp.

Dobrym, najtańszym rozwiązaniem są porządne wełniane skarpety. Będą one chroniły stopy przed przemarznięciem. Oprócz tego warto zawiązywać buty trochę niż zwykle, ponieważ zbyt ciasno zawiązane buty blokują krążenie krwi i powietrza. Przez to stopy marzną, oprócz tego nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, w wyniku czego w bucie zatrzymuje się wilgoć, która potęguje uczucie zimna.

Na jakiej zasadzie działają podgrzewane rękawice narciarskie?

Rękawice narciarskie ogrzewają nam dłonie w różny sposób, wszystko zależy od zastosowanej technologii. Droższe rękawice narciarskie ogrzewają dłoń dzięki falom podczerwieni, które są przesyłane przez wbudowane w rękawicach włókna węglowe. Co więcej, takie rozwiązanie poprawia w dłoniach krążenie krwi. Ta technologia jest stosowana nie tylko w rękawicach narciarskich, ale w również w rękawicach motocyklowych, czy w rękawicach dla osób starszych. Tego typu rękawice są zasilane specjalnymi bateriami, które zapewniają ogrzewanie dłoni przez długi czas. Podczas zakupu takich rękawic zwróćmy uwagę na to, czy dany model ma specjalne kieszonki do przechowywania zapasowych baterii, a także czy jest w nim możliwość regulowania temperatury. Niektóre modele mają wbudowane włókna przewodzące ciepło również w kciukach oraz na palcach wskazujących, dzięki temu możemy obsługiwać ekrany dotykowe bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Jest to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, jednak nie jest tanie, ceny rękawic ogrzewanych z podczerwienią i włóknami węglowymi zaczynają się od 400 zł.

Inne sposoby na zmarznięte dłonie na stoku:

Zawsze możemy zainwestować w tańsze, ale bardzo dobrej jakości rękawice narciarskie. Ciepłe rękawice narciarskie chronią od wiatru, powinny być nieprzemakalne, czyli wykonane z wodoodpornych, ale jednocześnie oddychających materiałów. Woda nie powinna przesiąkać przez szwy. Wnętrze rękawicy musi być wypełnione ciepłym materiałem, na przykład wełnianym. Istnieje rodzaj wełny, który świetnie odprowadza wilgoć, neutralizuje przykre zapachy oraz świetnie ogrzewa, mowa tutaj o wełnie Merino wool. Warto wybrać rękawice, które będą wyściełane w środku polarem lub futerkiem.

Całkiem fajnym, tańszym rozwiązaniem jest zakup osobnego ogrzewacza do dłoni. Może być on żelowy lub na baterie.

Uwaga:

Zanim kupimy podgrzewane skarpetki lub ogrzewane rękawiczki, najpierw sprawdźmy, przed jaką temperaturą mogą nas ochronić. Każdy model powinien mieć taką informację. W przypadku rękawiczek na narty, warto wybrać te, które chronią przez 30-stopniowym mrozem.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!