ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Lato na lodowcu w Kaunertal - czy warto jechać w to miejsce?

Zastanawiasz się, w które miejsce wyjechać latem, aby nie było zbyt gorąco? Delikatnego ochłodzenia doświadczysz na lodowcu Kaunertal. Co prawda, w środku lata stoki są zamknięte, ale w tym regionie i tak czeka na nas wiele atrakcji.
Lato na lodowcu w Kaunertal - czy warto jechać w to miejsce?

Lodowiec Kaunertal  - dlaczego warto?

Ośrodek narciarski Kaunertal słynie ze świetnych warunków narciarskich zimą, jednak latem otwiera przed nami wiele innych możliwości wypoczynku. Jest to idealne miejsce dla osób, które nie lubią letnich upałów i szukają ochłodzenia podczas gorących dni. Latem w Kaunertal z pewnością nie będziemy się nudzić.

- Platforma widokowa

Pomimo zamkniętych wyciągów, możemy udać się na wycieczkę kolejką gondolową Karlesjochbahn. Dotrzemy nią na platformę widokową Drei-Länderblick, z której rozciąga się widok na Austrię, Szwajcarię oraz Włochy. Platforma widokowa jest umieszczona na wysokości 3 108 metrów, to jedna z najlepszych panoram w Alpach. Co ciekawe właśnie na środku platformy Karlesjoch mamy granicę Włosko-Austriacką, więc przechadzając się po platformie, możemy być we Włoszech lub w Austrii. Ważne jest również to, że gondola prowadząca na platformę została przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z wózkami dziecięcymi. Dzięki temu nie ma żadnych przeszkód w dotarciu na punkt widokowy.

- Jaskinia lodowcowa

Mamy również możliwość pieszej wędrówki po trasach widokowych. Jednak najlepszym sposobem na ochłodzenie się na lodowcu jest wyprawa do jaskini lodowcowej, która jest otwarta dla turystów w okresie letnim od czerwca do września. Szczelina V-crevasse znajduje się na wysokości 2750 metrów n.p.m., warto się zorientować, ponieważ często w okresie letnim są organizowane darmowe wycieczki z przewodnikiem, który dodatkowo dostarczy nam ciekawych informacji dotyczących lodowców.

Tego typu wycieczki są organizowane zazwyczaj od lipca do końca sierpnia. Wyprawy organizowana jest od poniedziałku do piątku, a startują około godziny 11 z tarasu restauracji nad Morzem Białym. Cała wyprawa trwa około 40 minut, podczas wędrówki musimy mieć dobre buty i cieplejsze ubranie.

Jeśli nie lubisz wędrówek z przewodnikiem, zawsze możesz wybrać się na własną rękę. Tablice informacyjne doprowadzą Cię do szczeliny, a w niej znajdziesz również wiele informacji o lodowcach. Szczelina jest dosyć młoda, tutejszy lód ma trochę ponad 100 lat, tutaj niegdyś płynęła woda do języka lodowca.

- Szaleństwo na gokartach

W tym regionie możemy skorzystać z nocnej jazdy na gokartach. Tutaj czeka na nas oświetlony tor gokartowy o długości 4,5 km. Jazda na gokartach jest organizowana w czwartki od lipca od 29 sierpnia w godzinach od 18 do 21. W trakcie tych wieczorów restauracja Sattelklause organizuje wieczory z grillem.

- Nocne wędrówki na lodowiec Kaunertal

Podczas pięknych sierpniowych i wrześniowych gwieździstych nocy są organizowane wieczorne wyprawy na lodowiec. Podczas takiej wędrówki możemy podziwiać gwieździste niebo z samego serca Alp Ötztalskich. Wyprawy są organizowane z przewodnikiem, może w nich uczestniczyć maksymalnie 20 osób. Nocna wycieczka trwa około 3 godzin. W przypadku złej pogody jest odwoływana.

Tutaj przedstawiliśmy tylko kilka najciekawszych sposobów na udane lato w Kaunertal. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym regionie oraz chcecie znaleźć noclegi w Kauneral, zapraszamy do kontaktu z biurem podróży Ski Planet. Wystarczy zamówić rozmowę, a my oddzwonimy. Chętnie służymy pomocą.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!