ponad 12 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Rezerwacja i infolinia

71 725 42 30

Pn-Pt 8:00 - 16:00 · Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Kominiarka na narty - jak wybrać?

Jaka powinna być idealna kominiarka?
Kominiarka na narty - jak wybrać?

Nie ma uniwersalnego modelu. Zawsze warto mieć przynajmniej dwie kominiarki w swojej szafie. Jedna powinna być cienka wykonana z włókna szybkoschnącego. Przyda się na lekki mróz i mieście się bez problemu pod kaskiem. Regulacja otworu umożliwi chowanie i odsłanianie ust i nosa.

Podczas większych mrozów warto mieć przy sobie grubszą, polarową kominiarkę. Osłania twarz przed silnymi podmuchami zimnego wiatru i chroni przed wychłodzeniem podczas postoju.

Odpowiednio dobrana kominiarka nie może uciskać, gdyż blokowała by krążenie. Taka kominiarka musi delikatnie przylegać do twarzy i głowy, aby spełnić swoją funkcję – zatrzymanie ciepłego powietrza tuż przy skórze. Doskonale jest wtedy gdy kominiarka dobrze przylega pod brodą i umożliwia zapięcie kasku. Z Przodu może być lekko wydłużona w celu zakrycia przed mrozem również szyi.

Przy wyborze kominiarki musimy również zwrócić uwagę na możliwość regulacji wielkości otworu na twarz. Takim rozwiązaniem jest Kanfor Tarn. Ważne aby otwór na nos i usta nie był za mały – nie będzie można ich odsłonić, oraz za duży – nie pozwoli zasłonić ust i nosa. Każdy ma inny obwód czaszki, dlatego część producentów przygotowała kominiarki w kilku rozmiarach aby zapewnić użytkownikowi komfort noszenia.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!