ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak wyeliminować najczęstsze błędy początkujących narciarzy?

Nauka jazdy na nartach, początkowo wiąże się z popełnianiem dużej ilości błędów. Mając to na uwadze w poniższym artykule znajduje się lista najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących narciarzy, jak również to, w jaki sposób można je wyeliminować?
Jak wyeliminować najczęstsze błędy początkujących narciarzy?

Na pierwszym miejscu błędów jakie popełniają narciarze, zarówno ci początkujący jak i ci, którzy jeżdżą na nartach już kilka lat jest brak rozgrzewki. Zapominając o odpowiednim rozciągnięciu oraz dogrzaniu się przed wysiłkiem jest ogromnym błędem, który może przynieść spore konsekwencje. Brak rozgrzewki, przed ogromnym wysiłkiem jakim jest jazda na nartach, przyczynia się do powstawania zakwasów, a także zwiększa ryzyko nabawienia się kontuzji. Z tego też względu koniecznie, pamiętajmy, że należy zadbać o rozgrzanie najbardziej eksploatowanych w trakcie jazdy części ciała, takich jak mięśnie nóg oraz mięśnie posturalne: pleców, barków i tłoczni brzusznej.

Nieprawidłowa postawa ciała, jest kolejnym błędem początkujących narciarzy. Wszakże nabieranie prawidłowej postawy jest jedną najistotniejszych kwestii, o którą absolutnie powinna zadbać dopiero, co rozpoczynająca jazdę na nartach. I tak bardzo dużo narciarzy, odchyla się za bardzo do tyłu, jak i nie potrafi zachować odpowiedniego odstępu między nartami. Zapomina też o ich odpowiednim obciążeniu. Takie błędy, które nieskorygowane na początkowej fazie nauki jazdy na nartach, mogą doprowadzić do utraty kontroli nad nartami, a tym samym do upadków i potencjalnych urazów. Ponadto zbyt duża albo zbyt mała energia to też błąd początkujących narciarzy. Jest tak, gdyż taka efektywna i efektowna jazda na nartach, wymaga od nas spokojnych, a zarazem pewnych ruchów. Dość często wielu nowicjuszy zbyt mocno porusza ramionami, często skręcając przy tym biodrami. Natomiast inni z kolei są zbyt spięci i zapominają o lekkim poruszeniu tułowiem podczas manewrowania. Takie błędy, mogą skutkować niepotrzebnym napięciem mięśni, a także utratą równowagi.

Kolejnym błędem często popełnianym jest zbyt szybka jazda, ponieważ wielu początkujących narciarzy po swoich początkowych sukcesach dość szybko, zaczyna szukać całkiem nowych wrażeń. Taka zbyt szybka jazda, szczególnie w połączeniu z wyborem zbyt trudnej trasy jest jedną z najgorszych sytuacji, do jakiej możemy doprowadzić. Niewątpliwie takie zachowanie, stwarza zagrożenie nie tylko dla nas, lecz także innych osób, które znajdują się na stoku. Samodzielna nauka to też duży błąd. Czemu? Temu, iż większość podstawowych błędów można uniknąć, jednakże i tak wiele osób decyduje się na samodzielną naukę narciarstwa, w której trakcie utrwala złe nawyki. Dlatego jeżeli dopiero, zaczynamy swoją przygodę z nartami, to zapiszmy się przynajmniej na jedną lekcję z instruktorem. Pokaże on nam, jak utrzymać prawidłową postawę, jak upadać w kontrolowany sposób oraz pomoże nam w doborze właściwego sprzętu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!