ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak wybrać suszarkę do butów narciarskich?

Każde buty narciarskie po całym dniu spędzonym na stoku łapią wilgoć. Nie ma możliwości, żeby było inaczej. Dlatego, po szaleństwie na nartach, czy snowboardzie powinniśmy je wysuszyć. Sprawdź z nami, jak wybrać suszarkę do butów narciarskich?
Jak wybrać suszarkę do butów narciarskich?

Po co suszarka do butów narciarskich? 

Nie wszystkie hotele znajdujące się w kurortach narciarskich mają w swoim asortymencie suszarki narciarskie, chociaż powinny. Czasami zdarza się, że jest zbyt duże zainteresowanie suszarkami i na nasze buty nie ma miejsca, lub po prostu suszarka ulega awarii. Dlatego na wszelki wypadek warto mieć swoją suszarkę do butów. Dzięki temu buty będą zawsze suche i zapobiegniemy rozwijaniu się bakterii.

Dlaczego buty przemiękają?

Nie ma szans, żeby ze stoku zejść suchą stopą. Buty przemiękają, ponieważ zawsze do środka może wpaść nam trochę śniegu lub lodu. Buty są najbardziej narażone na przemoknięcie szczególnie wtedy, gdy temperatura utrzymuje się około zera, wtedy śnieg bardzo szybko staje się wodą. Najbardziej narażone na mokre buty i dostawanie się do nich śniegu są osoby, które agresywnie jeżdżą. Buty moczą się również od naszego potu. Buty narciarskie nie mają dobrej wentylacji, dlatego schną bardzo powoli, a wilgoć utrzymuje się w nich dłużej. Dlatego tutaj niezbędna jest specjalna suszarka do butów narciarskich.

Jak suszyć narciarskie buty?

Buty narciarskie możemy rozłożyć. To znaczy, wyjąć but wewnętrzny i wysuszyć go pod kaloryferem, o ile nie zabrania tego producent. Jednak nawet suszenie pod kaloryferem nie zawsze daje nam pożądany skutek, ponieważ cała noc nie zawsze wystarcza do całkowitego wysuszenia. Co więcej, jeśli zbyt często będziemy zdejmować i wkładać but wewnętrzny, to możemy w końcu go uszkodzić. Dodatkowo, osoby noszące buty snowboardowe nie mają możliwości rozdzielenia swojego buta na części, przez co nie wysuszą go w ten sposób. Najlepszym i najszybszym sposobem na wysuszenie butów jest suszarka do butów narciarskich.

Jak wybrać suszarkę do butów narciarskich?

Na rynku mamy bardzo duży wybór suszarek narciarskich, a dobry sprzęt znajdziemy już w granicach 100 zł. Niektóre suszarki mają dodatkowo zamontowane lampy UV o działaniu bakteriobójczym.

Najtańsze suszarki do butów narciarskich znajdziemy już w cenie około 70 zł. Mają one zazwyczaj prostą budowę, są to dwie wąskie rury, które wkładamy do butów, one ogrzewają się do odpowiedniej temperatury i suszą but od środka. Za pomocą tego urządzenia wysuszymy buty przez noc. Inną propozycją są suszarki narciarskie z nawiewem. Wiatraczki wdmuchują ciepłe powietrze we wnętrze buta. Takie suszarki pracują bardzo cicho, a suszenie jest dosyć szybkie. Bardzo fajnym rozwiązaniem będą również suszarki z cyrkulacją powietrza, które są większe od poprzednio wspomnianych suszarek, poprzez specjalne otwory zasysają wilgoć do suszarki i wydzielają ją na zewnątrz jako parę wodną. Taka cyrkulacja pozwala na szybkie wysuszenie buta. A modele z bakteriobójczą lampą UV dodatkowo oczyszczają buty oraz zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Co ważne, termostaty w suszarkach są ustawione do pięćdziesięciu stopni Celsjusza, taka temperatura jest optymalna i bezpieczna dla butów. Przy takiej temperaturze z butem nie dzieje się nic złego, a przypadkowe dotknięcie, czy złapanie ręką suszarki nie spowoduje poparzenia.

Suszarka do butów nie jest bardzo dużym kosztem, a niektóre z nich można podpiąć do zapalniczki samochodowej. To małe urządzenie, które podnosi komfort każdego wyjazdu narciarskiego.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!