ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak się zabezpieczyć przed wyjazdem za granicę na narty?

Osoby kochające zimowe sporty, z pewnością nie raz widziały wypadki do jakich dochodzi na stoku. Sport jakim jest jazda na nartach czy na snowboardzie znajdują się w piątce najbardziej kondycyjnych sportów. Planując wyjazd w góry w celu uprawiania tych sportów, warto pomyśleć o tym szybciej i zaplanować dokładnie wszystkie obowiązkowe rzeczy, tak żeby na miejscu nie żałować, że się o czymś zapomniało bądź nie starczyło czasu na jego załatwienie.
Jak się zabezpieczyć przed wyjazdem za granicę na narty?

Kondycja fizyczna

Wybierając się na narty należy pamiętać o odpowiedniej kondycji. Jeżeli nie uprawiamy żadnego sportu przez cały rok może kazać się, że od razu nabawiamy się kontuzji. Odpowiednia kondycja to jest podstawowy obowiązek dla każdego narciarza. Jeżeli nie uprawiamy sportu regularnie, tym bardziej ważna jest rozgrzewka,  aby rozgrzać nasze mięśnie przed rozpoczęciem zjazdu ze stoku.

Odpowiedni sprzęt

Wybierając się w góry należy sprawdzić sprzęt czy jest sprawny, czy nasz sprzęt zimowy nie wymaga oddania go do serwisu. Jeżeli wybieramy się pierwszy raz na narty musimy dowiedzieć się jak dopasować sprzęt do wzrostu, postury oraz naszych umiejętności.  Inne narty będą dla kobiet, inne dla mężczyzn. Kobiety powinny wybierać narty, które będą swoją długością sięgać im do brody, natomiast mężczyźni o długości do nosa.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ jest to karta potwierdza prawo do korzystania za granicą ze świadczeń zdrowotnych, które będą pokryte przez polski NFZ. Jeżeli panujemy się ubiegać o tą kartę trzeba wiedzieć, czy się podlega w Polsce pod ubezpieczenie zdrowotne. Kartą tą możemy okazać w całej Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Lichtensteinie, dzięki tej karcie  w razie nieszczęśliwego wypadku bądź choroby będziemy korzystać z państwowej służby zdrowia danego kraju na takich samych zasadach, tak jak obywatele tego kraju. Wyrobienie takiej karty jest bezpłatne i jest ważna przeważnie przez 12 miesięcy. Jednak EKUZ nie daje gwarancji, że każdy niezbędny zabieg czy wizyta u lekarza będzie bezpłatna. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie

Najczęstsze wypadki wśród narciarzy to urazy stawu kolanowego. Tego typu wypadki często spowodowane są przez sztywne buty narciarskie, co potęguje siły skrętne w stawie kolanowym. Bywa i tak, że dość długo dochodzi się do siebie, ponieważ są to często dość poważne uszczerbki, bywa i tak, że bez operacji się nie obędzie. Dlatego przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu siebie oraz najbliższych, w dobie internetu można zrobić to, również online. Ubezpieczenie takie gwarantuje leczenie w razie złamań, urazów na stoku wykraczające poza te z EKUZ. Warto zakupić takie ubezpieczenie, które gwarantuje, również rehabilitację już na terenie Polski. Ubezpieczenie powinno obejmować, również ubezpieczenie na wypadek wyrządzenia krzywdy innej osobie, lub uszkodzenia jej mienie (sprzętu narciarskiego).

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!