ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak nie stracić motywacji w sporcie zimowym?

Motywacja to coś, co nakręca nas do działania. W sporcie bywa różnie, raz jest większa, raz mniejsza. Po sukcesach dostajemy przypływu siły, ale w momencie, kiedy doświadczamy porażki lub zbyt długo zajmujemy się jednym rodzajem sportu, wtedy motywacja spada. Sprawdź z nami, jak nie stracić motywacji w sportach zimowych.
Jak nie stracić motywacji w sporcie zimowym?

Dopadła Cię powolna utrata motywacji do jazdy na nartach?

Każdy początkujący narciarz jest podekscytowany nowym sportem. W tym momencie jest motywowany jak nigdy wcześniej. Na początku uczymy się czegoś nowego, co sprawia nam radość. Z czasem to uczucie zaczyna słabnąć. Na szczęście są sposoby, które wzmocnią naszą chęć do sportu. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Wciąż ucz się czegoś nowego

Szczególnie szkodliwym i błędnym przekonaniem w narciarstwie jest to, że umiemy już wszystko. Takie podejście pozbawi nas motywacji i zdrowego podejścia do sportu. A przecież na nartach zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego, odkryć nowe trasy zjazdowe, których jest mnóstwo. Dążenie do perfekcji w nauce narciarstwa to jedno z najlepszych rozwiązań pobudzających motywację.

Wyznacz sobie cel

Jak w każdym sporcie, tak i w narciarstwie oraz innych sportach zimowych trzeba mieć jasno określony cel. Warto go trochę wygórować i chociaż przez chwilę być nieco bardziej ambitnym. Pamiętaj, że dzięki narciarstwu możesz wzmocnić wiele partii mięśni i poprawić swoją kondycję. Może właśnie w ten sposób znajdziesz chęć do zimowych treningów. 

W grupie raźniej

Jedź na wyjazd narciarski z ludźmi, którzy od zawsze dodają Ci pozytywnej energii i w ich towarzystwie czujesz się świetnie. Wspólny wyjazd jest ciekawszy, zawsze dużo się dzieje. Co więcej, w grupie zawsze ludzie mają większą motywację do osiągnięcia sukcesu, dania z siebie czegoś więcej. Wspólne szusowanie na nartach doda siły i wzmocni chęci do działania. 

Zabawa

Uprawiaj ten sport, który sprawia Ci największą przyjemność. Nie zmuszaj się do aktywności, której nie lubisz. Pamiętaj o tym, że sport zimowy ma być przyjemnością i okazją do utrzymania dobrej formy w tym sezonie. Niech ten rodzaj sportu zachęci Cię do wyjścia na zewnątrz nawet w mroźne dni.

Muzyka

Muzyka ma ogromną moc. Słuchając ulubionych piosenek, często czujemy przypływ energii i chęci do działania. Wystarczy wgrać na swoją play listę te utwory, które pobudzają w nas pozytywne emocje. Dzięki odpowiedniej muzyce poczujemy przypływ sił w czasie kryzysu.

Korzystaj z różnych możliwości

Jazda non stop tym samym stylem po znanych stokach może stać się nudna. Dlatego planując wyjazd na narty, pomyśl o nowym regionie z dużym wachlarzem możliwości. Wybierz miejsce, w którym są inne rodzaje aktywności, np. takie jak: heliskii, freeride, skibob, łyżwy, skijoring i wiele innych. Jeśli szukasz regionu narciarskiego z wieloma możliwościami, skontaktuj się z naszymi doradcami. Przygotujemy dla Ciebie listę najbardziej atrakcyjnych rejonów narciarskich w Austrii.

Wystartuj w amatorskich zawodach

We większości znanych ośrodków narciarskich co roku są organizowane zawody narciarskie dla amatorów. Warto wziąć je pod uwagę już na etapie planowania wyjazdu. Udział w takich zawodach może być niesamowitym przeżyciem, które pozostawi wiele miłych wspomnień na długie lata. Czując smak rywalizacji, będziemy mieli większą chęć do uprawiania tego sportu.

Sporty zimowe pozwolą Ci zachować świetną kondycję przez cały rok. Dlatego nie warto z nich rezygnować. Wypróbuj chociaż jedną z wyżej wymienionych propozycji, a Twoja motywacja z czasem zacznie rosnąć. Obudź w sobie chęci i siłę do sportu, wierzymy, że to Ci się uda!

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!