ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak nauczyć dziecko jazdy na snowboardzie?

Twoje dziecko opanowało już jazdę na nartach i chce nauczyć się jazdy na snowboardzie? Zanim zacznie naukę, sprawdź z nami, od jakiego wieku dziecko może jeździć na snowboardzie i jak może się tego nauczyć.
Jak nauczyć dziecko jazdy na snowboardzie?

Snowboard jest często polecany dzieciom. Pierwsze lekcje na desce odbywają już trzylatki, oczywiście, jeśli wykazują już odpowiednie zdolności z zakresu koordynacji ruchowej.

Co jest niezbędne do nauki dziecka jazdy na snowboardzie?

Podczas nauki najważniejsze są buty snowboardowe. Kupując buty na wyrost, będą służyć dzieciom przez kilka sezonów. Oczywiście przy zakupie większych butów musimy dokupić specjalne wkładki, które zmniejszą wewnętrzną część buta. Co ważne, wszystkie buty snowboardowe są miękkie, a przy tym nie sprawiają trudności przy chodzeniu. Co ważne, nie przemakają, ale oddychają. W takich butach dzieci mogą spokojnie bawić się na śniegu. Do butów snowboardowych oczywiście potrzebujemy jeszcze odpowiednie wiązania. Najlepsze są wiązania klasyczne, które nie są skomplikowane w obsłudze. Jeżeli chodzi o wielkość deski, powinna być tak długa, aby sięgała dziecku do piersi. Dzięki takiej długości nie będzie problemów ze sterownością. Oprócz butów, wiązań i deski dziecko potrzebuje jeszcze gogli narciarskich, kasku oraz tak zwanego żółwia, który będzie chronił plecy. Niezbędne jest również odpowiednie ubranie, tutaj nie może zabraknąć szerokich spodni oraz kurtki narciarskiej dla dzieci, która będzie chronić plecy przed zimnem.

Jak nauczyć dziecko jazdy na snowboardzie?

Jeżeli sami umiemy jeździć na snowboardzie, to możemy samodzielnie nauczyć nasze dziecko. Na początku najważniejsze są ćwiczenia równowagi. Dzieci są bardzo zdolne, nie boją się nowości tak jak dorośli, więc z pewnością szybko zdobędą nowe umiejętności.

Oczywiście do nauczania dziecka musimy mieć duże pokłady cierpliwości. Każdy upadek, czy niepowodzenie powinniśmy pomóc znosić w spokoju. Nie denerwujmy się, ponieważ krytykując dziecko, szybko je zniechęcimy. Na początku powinniśmy asekurować dziecko, aby upadków było jak najmniej. Niezwykle ważne jest również to, aby teren do nauki był łatwy z minimalnymi nachyleniami i małą ilością osób na stoku. Pamiętajmy, aby pokrywa śnieżna nie była zbyt twarda. Pierwsze lekcje na snowboardzie nie powinny być dłuższe niż godzina, ponieważ dzieci szybko się nudzą i mogą w ten sposób zniechęcić się do nowego sportu.

Dzieci uczące się jazdy na snowboardzie również muszą być w bardzo dobrej formie. Dlatego przed rozpoczęciem sezonu warto wykonywać zabawy ruchowe, a także postawić na ćwiczenia równowagi na śniegu.

Na początku oczywiście oswajamy dziecko z deską snowboardową. Nie wymagajmy od dziecka zbyt wiele. Jako rodzice możemy szkolić swoje dzieci, jednak najlepiej nauczą nasze dzieci instruktorzy, którzy zachęcają dzieci do nauki przez zabawę. Dzieci w swojej grupie wiekowej pod okiem instruktora szybciej uczą się samodzielności, a podczas lekcji rodzice mają więcej czasu dla siebie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!