ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Jak chronić się przed przeziębieniem na stoku?

Na stoku czujemy się pełni energii, gotowi do zimowych szaleństw. Jednak czasami po zbyt dużym wysiłku wieczorem przychodzi ochłodzenie emocji, a wraz z tym czasami pojawia się katar, kaszel, po prostu czujemy się gorzej. Przeziębienie na stoku można złapać szybko. Sprawdźcie z nami, co zrobić, żeby się nie przeziębić.
Jak chronić się przed przeziębieniem na stoku?

Rozgrzej się po powrocie ze stoku

Po szaleństwie na stoku możemy być trochę przemarznięci, dlatego warto zaraz po powrocie wypić gorącą herbatę z cytryną i miodem. Jeśli ktoś lubi imbir, do takiej herbatki również może dorzucić odrobinkę tego korzenia. Miód i cytryna dodadzą napojowi smak. Warto pamiętać o tym, aby te składniki dodać do ciepłej (niegorącej) herbaty, ponieważ zbyt wysoka temperatura pozbawi ich zdrowotnych właściwości. Herbatka z takimi dodatkami zwiększy odporność organizmu. Rozgrzewająco działa również sok malinowy, czy herbatka z lipy.

Dodatkowe zaopatrzenie apteczki

Przed wyjazdem na narty warto dodatkowo zaopatrzyć się w leki, które zmniejszą obrzęk błony śluzowej i uwolnią nas od uczucia zatkanego nosa. W tym pomogą nam kropelki z apteki lub aerozole. Dla miłośników naturalnych rozwiązań polecamy olejki eteryczne do inhalacji. Warto wziąć również preparaty w postaci tabletek lub saszetek zwalczające objawy przeziębienia, zakupimy je w aptekach.

Odzież narciarska

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego powinniśmy dobrze przygotować się do wyjazdu. W tym zadaniu powinny pomóc nam produkty odzieżowe wysokiej jakości. Szczególnie pamiętajmy o bieliźnie termoaktywnej, spodniach narciarskich, które nie będą chłonąć wody po upadku na śnieg. Spodnie powinny być wysokie w stanie, najlepiej z szelkami, muszą być wodoodporne. Wybierzmy także wodoodporną kurtkę, chroniącą również przed przeszywającym zimnym wiatrem. Dobrze dobrane, ale nie zbyt ciasne rękawice. Termoaktywna bluza, która nie będzie nas przegrzewać, ale jednocześnie zabezpieczy nas przed zbyt mocnych wychłodzeniem.

Ciepło w dłonie i stopy

To właśnie przez dłonie i stopy tracimy dużo ciepła. Dlatego na stoku konieczne będą wodoodporne rękawice narciarskie. Jeśli nasze dłonie często są zimne, zawsze możemy rozejrzeć się za specjalnymi rękawicami, które mają dodatkową funkcję ogrzewania dłoni. Przed wyjazdem nie zapomnijmy zaopatrzyć się w specjalne ciepłe skarpetki narciarskie. Skutecznie zabezpieczą stopy przed zimnem. Jeśli jednak i tak wróciliśmy ze stoku z przemarzniętymi stopami, wtedy warto wziąć gorącą kąpiel lub po prostu wymoczyć stopy w gorącej wodzie.

Ciepło w głowę

Ciepło w głowę i wokół szyi to podstawa. Dlatego warto zainwestować w ciepłą czapkę i szalik, bądź w termoaktywną kominiarkę narciarską, która ochroni nas przed chłodem. Taka maska narciarska zabezpieczy głowę, policzki, usta i nos przed zimnym powietrzem. Jest idealna pod kask w czasie zjazdu na nartach, jednak nie będzie wystarczająca podczas zimowych spacerów. W tym przypadku lepsza będzie gruba czapka i szal.

Co zrobić, gdy się przeziębimy?

Dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa najlepiej pozostać w pokoju hotelowym. W tym czasie postawmy na porządny odpoczynek, dogrzejmy się i próbujmy zwalczyć chorobę. Jeśli czujemy się gorzej, w żadnym wypadku nie wychodźmy na stok. Przebywanie na stoku z przeziębieniem sprawi, że szybciej spocimy się i owieje nas zimny wiatr. Tym sposobem możemy tylko pogorszyć swój stan zdrowia i przeziębienie może szybko przerodzić się w grypę.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!