ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Ischgl - co warto zobaczyć?

Ischgl to raj dla narciarzy. Właśnie to miejsce jest najchętniej odwiedzane przez miłośników białego szaleństwa z całego świata. Jednak oprócz jazdy na nartach, można robić wiele innych ciekawych rzeczy, sprawdź z nami, co warto zobaczyć w Ischgl.
Ischgl - co warto zobaczyć?

Skyfly

Jeśli lubisz wyzwania dające ogromny zastrzyk adrenaliny, to jedną z wielu ciekawych propozycji może być Skyfly. To 50 metrowy zjazd na linie, gdzie osiągamy prędkość do 85 km/h. Lina jest pociągnięta ze wzniesienia w dół doliny. Rozciąga się nad wąwozem Kitzlochschlucht. Podczas zjazdu pokonujemy 300 metrowe przewyższenie na odcinku 2 km. Co ważne, tutaj mamy możliwość wspólnego zjazdu na dwóch liniach rozciągniętych równolegle.

Jeśli chcemy skorzystać z tej formy rozrywki, to znajdziemy ją przy stacji gondoli Silvrettabahn A1, tutaj jesteśmy na wysokości 1683 m n.p.m. Zjeżdżając na linie, przecinamy stok narciarski, a zjazd kończy się na dachu dolnej stacji gondoli Pardatschgratbahn A3. Co ciekawe, zjazd jest możliwy zimą i latem. Z tej atrakcji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Alpinarium Galtür

Kolejnym ciekawym miejscem w regionie Ischlg jest alpinarium. Alpinarium można odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. To miejsce odsłania przed nami tajemnice codziennych niebezpieczeństw w Alpejskiej dolinie. Alpinarium to część muru przeciwlawinowego, który rozciąga się na długości 345 m, a jego wysokość to 19m. Mur wzniesiono w 1999 r. Tutaj mamy bardzo ciekawe miejsce wystawowe, poświęcone alpejskiemu klimatowi i lawinom. Możemy poznać wiele nowych ciekawostek dotyczących szlaków, dróg i postrzegania gór. W sali kinowej często odtwarzają film przedstawiający zmiany we funkcjonowaniu regionu po tragicznej lawinie z 23.02.1999 r.

Ischgl na rakietach

Duża ilość świetnie przygotowanych tras zimowych umożliwia wielogodzinne wędrówki na rakietach śnieżnych. Jednak pamiętajmy o tym, że zimowe chodzenie po górach wymaga od nas bardzo dobrego przygotowania. Musimy mieć na uwadze wszelkie komunikaty lawinowe, a także zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. Nie idziemy w miejsca, które już na sam wygląd wydają się niebezpieczne. Wychodźmy w góry tylko przy bardzo dobrych warunkach pogodowych. Najlepiej wybrać się na taką wyprawę z górskim przewodnikiem.

Zimowa wyprawa szlakiem przemytników

Ischgl i Samnaun łączy stary szlak przemytniczy, który niegdyś lokalni mieszkańcy przemycali towary luksusowe, takie jak cukier, czy kawa. Szlak ten można przejść pieszo w 5 godzin lub pokonać go korzystając z wyciągów i nart. Po dotarciu na miejsce znajdziemy się w Samnaun, czyli miasteczku położonym w strefie bezcłowej, gdzie trafimy na świetne okazje cenowe.

Ischgl to niezwykłe miejsce, doceniane przez turystów z całego świata. Jest ciekawe nie tylko zimą, ale i latem. Jeśli planujesz wyjazd narciarski w to miejsce, skontaktuj się z nami austria-na-narty.pl. Pomożemy Ci wybrać najlepsze miejsca noclegowe dostosowane do Twoich potrzeb. 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!