ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Gdzie rozpocząć sezon narciarski w Austrii?

Uwielbiasz wyjazdy narciarskie i już nie możesz doczekać się zimy? Myślisz o rozpoczęciu sezonu już w listopadzie? Sprawdź z nami regiony narciarskie w Austrii, w których już teraz można korzystać ze zaśnieżonych stoków.
Gdzie rozpocząć sezon narciarski w Austrii?

Kaunertal - szaleństwo na lodowcu Kaunertaler Gletscher

To jeden z niewielkich, niepozornych ośrodków narciarskich, gdzie sezon zaczyna się dosyć wcześnie. W tym roku wystartował już 28 września. Co ważne, region ten nie jest jeszcze bardzo rozreklamowany, jadąc w to miejsce unikniemy stania w kolejkach i tłumu na stoku. Na świetnie przygotowanych szerokich stokach możemy jeździć bez względu na poziom naszych umiejętności narciarskich. Jest to również idealny region w sytuacji, kiedy szukamy najlepszych miejsc na rodzinny wyjazd na narty razem z dziećmi. Jeśli lubimy miejsca z platformami widokowymi, to jest to również miejsce dla nas. Warto wiedzieć, że region jest położony na wysokości od 2150 do 3160 m n.p.m. Jest to szczególnie dobre miejsce dla osób niepełnosprawnych, które znajdą tutaj szereg udogodnień. Doświadczeni narciarze, którzy wymagają od regionu czegoś więcej, znajdą tutaj również coś dla siebie, a mianowicie czarną trasę na Karlesspitze. Jest ona niezwykła, ponieważ prowadzi przez tunel wydrążony w skale. A na narciarzy biegowych czeka specjalna trasa narciarska, wyznaczona na wysokości 2800 m n.p.m.

Jednak Kaunertal to nie tylko stoki narciarskie. Tutaj mamy wiele dodatkowych możliwości. Między innymi możemy skorzystać z krytych basenów, relaksu w saunach, czy w łaźniach parowych. W barach oraz restauracjach możemy miło spędzić czas po nartach. Tutaj znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki klasycznej i historii. W Kaunertal znajdziemy muzeum fortepianów oraz zamek Berneck. W tym regionie nie brakuje również lodowiska, tradycyjnych zimowych kuligów, ścianki wspinaczkowej, wioski indiańskiej, czy toru saneczkowego.

Ten region ma w sumie 21, 8 km nartostrad i 8 wyciągów. To tutaj znajduje się najmłodszy lodowiec Kaunertal Gletscher. 14 km tras łatwych, 4,3 km tras średnich i 2,7 km tras trudnych z pewnością wystarczy na krótki, ale intensywny wyjazd narciarski. Dodatkowo znajdziemy w tym regionie funpark z halfpipem, ławki, poręcze, boxy, czy quarterpip. Tutaj początkujący znajdą szkołę snowboardową.

Stubai

Kolejny region w Austrii, w którym sezon narciarski rozpoczyna się bardzo wcześnie. W tym roku stoki w Stubai są czynne już od 13 września, a sezon trwa nawet do 10 czerwca 2020 roku. Jednak ta dolina w przeciwieństwie do poprzedniej cieszy się bardzo dużą popularnością. Zawdzięcza to między innymi pięknym lodowcom. Jest to świetny region dla rodzin z dziećmi. Różnorodność regionu i kilka miejscowości rozprzestrzenionych na długości 40 km oraz 4 stacje narciarskie co roku przyciągają tłumy narciarzy. Rodziny z dziećmi najchętniej odwiedzają ośrodek narciarski Schlick 2000, gdzie z 20 km tras aż 12 km jest niebieskich. Natomiast miłośnicy mocniejszych wrażeń docenią ośrodek Elferlifte, gdzie między innymi mogą skorzystać z lotu paralotnią i z tej perspektywy podziwiać pobliskie szczyty. Oprócz tego, to właśnie tutaj znajdziemy najdłuższą trasę saneczkową.

Jednak najbardziej oblegany jest sam lodowiec Stubai, który stanowi największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii. Po nartach mamy szansę na odpoczynek w krytych basenach w Neustift.

W regionie Stubai koniecznie sprawdźcie Schlick 2000, gdzie mamy trasy o wszystkich poziomach trudności. Tutaj są specjalne stoki dla freeridowców oraz Funpark. W Elferbahnen znajdziemy wyjątkowe 2 trasy saneczkarskie. Natomiast w Serles mamy możliwość brania udziału w zorganizowanych spacerach na rakietach śnieżnych. Innsbruck-Nordkette to w końcu raj dla snowboardzistów. To tylko garstka informacji na temat tego niezwykłego regionu, jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, zapraszam do sprawdzenia go tutaj Stubai.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!