ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Ferie w Austrii – który rejon wybrać?

Wiadomo i to nie od dziś, że Austria to kraj, w którym ponad połowa obszaru to tereny górskie. Z tego też względu, stanowi idealne miejsce na zimowe wyjazdy narciarskie albo snowboardowe. Ponadto to właśnie Alpy, posiadają swój własny klimat, który kształtowany jest nie tylko przez pogodę, lecz również mieszkańców, turystów i oczywiście lokalną kulturę. Natomiast poza stokami, czekają na nas przepiękne miasteczka z typowym austriackim budownictwem, gościnnością, a także niesamowita kuchnia z kulanymi, lokalnymi specjałami.
Ferie w Austrii – który rejon wybrać?

To właśnie popularność tutejszych kurortów, przyczyniła się do rozwoju całego regionu, jak również powstania wielu szkółek narciarskich. Otóż dzięki dużej obecności Polaków niektóre z nich, oferują nawet trenerów, którzy mówią w języku polskim. Poza tym narciarstwo w Austrii charakteryzuje się nowoczesną infrastrukturą, wspaniałymi stokami, dobrymi warunkami atmosferycznymi i dbałością o bezpieczeństwo. Mając to wszystko na uwadze, to Polacy, jak i inni turyści, którzy do tej pory, szusowali tylko i wyłącznie w rodzimych ośrodkach narciarskich, zdecydowanie powinni odwiedzić także alpejskie tereny. Zatem, który rejon wybrać? W tym artykule odpowiem na to pytanie, przedstawiając poniżej 5 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii. Oto one:

1 FLACHAU

Otóż Flachu, leży w samym sercu Ski Amade, czyli popularnego i bardzo dużego regionu narciarskiego Austrii. Jest tak, gdyż to właśnie w jego skład, wchodzi 5 mniejszych regionów, a także aż 25 mniejszych miejscowości. Zatem jest z czego wybrać! Bardzo bogata baza noclegowa i świetna infrastruktura to dopiero początek plusów. We Flachau narciarze, mogą skorzystać z aż 120 kilometrów oświetlonych tras, 40 kilometrów tras biegowych, snowparku i licznych atrakcji dla najmłodszych. Poza tym ośrodek narciarski Flacha to w szczególności: 15 wyciągów orczykowych, 17 wyciągów krzesełkowych, 9 gondoli, 2 kolejki liniowe, 120 kilometrów tras zjazdowych. W tym 30 kilometrów tras łatwych, 85 kilometrów tras średnich i 5 kilometrów tras trudnych. Boardercross, snowpark, halfpipe. Natomiast ceny karnetów we Flachu, to karnet na 2 dni dla osoby dorosłej 106 euro, a karnet na 2 dni dla dzieci to 53 euro.

2 ISCHGL

Z kolei Ischgl, znajduje się w regionie Tyrolu, o którym mówi się, że jest najlepszym obszarem na austriackiej mapie terenów narciarskich. Dlaczego? Może dlatego, ponieważ wysoko położona miejscowość, bo aż na 1400 – 2872 m n.p.m., jest doskonale uformowanym miejscem dla narciarzy, gdyż zapewnia naturalny śnieg przez cały rok. Dzięki temu w dolinie odnajdą się zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Natomiast snowpark, który ma cztery poziomy trudności, pozwoli na intensywne trenowanie, jak również spotka się z dużym uznaniem miłośnika deski i to niezależnie od stopnia zaawansowania. Ponadto ogrom tego kurortu powoduje, że stoki i wyciągi nigdy nie są zatłoczone, pomimo dużej liczby turystów, którzy przybywają tutaj z całej Europy. Jest to jeden z regionów najchętniej wybieranych przez narciarzy, a jednocześnie jeden z największych w Austrii. Z tego też względu poza licznymi atrakcjami Apres Ski, ośrodek narciarski oferuje: 13 wyciągów orczykowych, 25 wyciągów krzesełkowych, 7 gondoli, 223 kilometry tras zjazdowych. W tym 39 kilometrów tras łatwych, 150 kilometrów tras średnich i 34 kilometry tras trudnych. Boardercross, snowpark. Natomiast ceny karnetów w Ischgl, to karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej 45,50 euro, a karnet na 1 dzień dla dziecin 26,50 euro.

3 BAD GASTEIN

Bad Gastein jest to kurort sportowy, który należy do Salzburgerland, drugiego najpopularniejszego regionu narciarskiego Austrii i leży w dolinie Anger. Oferuje on nam liczne trasy zjazdowe, które w większości nie należą do trudnych. Z tego też względu, jak najbardziej jest to miejsce odpowiednie dla osób początkujących. Ponadto w okolicy, znajdziemy przede wszystkim eleganckie, luksusowe hotele, które z całą pewnością tworzą klimat miejscowości, a bogata oferta Apres Ski na pewno zadowoli każdą osobę. Natomiast takim charakterystycznym punktem jest wiszący most na szczycie Stubnerkogel, z którego roztaczają się przepiękne widoki. Poza tym w ofercie ośrodka narciarskiego znajdziemy też aż 17 źródeł geotermalnych. Z całą pewnością jest to miejsce przyjazne rodzicom z dziećmi. Jest tak, ponieważ ośrodek narciarski Bad Gastein to: 7 wyciągów orczykowych, 10 wyciągów krzesełkowych, 9 gondoli, 179 kilometrów tras zjazdowych. W tym 63 kilometry tras łatwych, 108 kilometrów tras średnich i 8 kilometrów tras trudnych. Jest również snowpark. Natomiast ceny karnetów w Bad Gastein, to karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej 55,50 euro, a karnet na 1 dzień dla dzieci 28 euro.

4 SOLDEN

Jest to ośrodek narciarski, który leży na tyrolskich terenach i jest wspaniałym miejscem nie tylko dla narciarzy, lecz także, dzięki licznym atrakcjom dla rodzin z dziećmi bądź nawet miłośników nocnego życia. Dzień tam naprawdę warto rozpocząć od przełęczy Giggijoch, która znajduje się na wysokości 2300 m n.p.m. Będzie ona wspaniałą rozgrzewką, która nie sprawi problemu nawet osobom początkującym. Dowiezie nas tam gondola, która wyruszy z centrum miasteczka. Z kolei bardziej zaawansowani narciarze, mogą następnie udać się na Geislachkogel (3000 m n.p.m.), a jeśli i tak będą chcieli poszusować dłużej, to mogą wybrać trasy, znajdujące się na zboczach lodowców Tiefenbach oraz Rettenbach. Ten kurort to również liczne bary, karczmy, restauracje, dyskoteka i wiele innych. Poza tym ośrodek narciarski Solden oferuje nam: 9 wyciągów orczykowych, 16 wyciągów krzesełkowych, 7 gondoli, 145 kilometrów tras zjazdowych. W tym 30 kilometrów tras łatwych, 70 kilometrów tras średnich i 45 kilometrów tras trudnych. Boardercross, snowpark, halfpipe. Natomiast ceny karnetów w Solden, to karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej 52 euro, a karnet na 1 dzień dla dzieci 28 euro.

5 STUBAIER GLETSCHER (STUBAI GLACIER)

Ten lodowiec Stubaier to miejsce, w którym śnieg można spotkać od października do czerwca. Dlatego ten ośrodek narciarski śmiało, można nazwać królestwem śniegu. Bez wątpienia jest to już trzeci kurort w tym zestawieniu, który leży w okolicach Tyrolu. Ponadto Stubaier Gletscher uznawany jest za największy lodowcowy teren narciarski w całej Australii. Owy ośrodek narciarski jest szczególnie uwielbiany przez najmłodszych, a to dlatego, że do ich dyspozycji jest tak zwany magiczny dywan, który ułatwia jazdę początkującym. Poza tym piękne widoki, wspaniała tyrolska kuchnia, nowoczesna, bezpieczna infrastruktura na pewno może nas zachęcić do odwiedzenia właśnie tego ośrodka narciarskiego. Tak więc Stubaier Gletscher to: 13 wyciągów orczykowych, 7 wyciągów krzesełkowych. 5 gondoli, 64 kilometry tras zjazdowych. W tym 35 kilometrów tras łatwych, 25 kilometrów tras średnich i 7 kilometrów tras trudnych. Jest też snowpark i halfpipe. Natomiast ceny karnetów w Stubaier Gletscher. To karnet na 1 dzień dla osoby dorosłej 52 euro, a karnet na 1 dzień dla dzieci 26 euro.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!