ponad 13 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pn-Pt: 8-18 • Sob: 10-14

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Dolina Saalbach

Saalbach jest regionem w Austrii położonym niedaleko Salzburga. Region jest spopularyzowany przez istniejące tam centrum narciarstwa i sportów zimowych.
Dolina Saalbach

Region cieszy się dużą popularnością gdyż oprócz dobrego dostępu wieloma drogami, można tam również polecieć samolotem i swobodnie dostać się do któregoś z kurortów z lotniska w Salzburgu.
Najwyższymi szczytami w regionie są Spielberghorn sięgający 2044 m n.p.m. i znajdujący się w północnej części oraz Hochkogel (2249 m n.p.m.) na południu. Podobniej jak inne górskie kurorty także Saalbach zmienił orientację z agrarnej na turystyczną. Ta zmiana przeobraziła region w niezwykłą ofertę dla narciarzy – Saalbach pełna jest szerokiego wachlarza tras narciarskich oraz szlaków poza oficjalnie wyznaczonymi obszarami. Dolina ma dwa oblicza – północna strona jest mocno nasłoneczniona dlatego wybierają ją ci, którzy oprócz jazdy na nartach chcą się również opalić i zrelaksować na leżakach. Południowa strona przez większość czasu przykryta jest cieniem dlatego dobre warunki głębokiego śniegu utrzymują się na niej dłużej i wybierana jest przez zapalonych narciarzy.

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!