ponad 13 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Czy już wiesz, jak zostać skoczkiem narciarskim?

Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich, pewnie nie raz zastanawiałeś się nad tym, jak twój ulubiony skoczek narciarski rozpoczął karierę. Wyjaśniamy. Sprawdź z nami, co trzeba zrobić, żeby zostać skoczkiem narciarskim i kiedy trzeba zacząć treningi.
Czy już wiesz, jak zostać skoczkiem narciarskim?

Skoki narciarskie wymagają od skoczków odpowiedniej budowy ciała, którą kształtuje się już w czasie wieku dziecięcego. Dlatego dorośli niestety nie mają szans na zostanie zawodowymi skoczkami narciarskimi. Aby odnosić sukcesy w tej dyscyplinie sportowej, należy zacząć treningi już w wieku 6 lub 8 lat. Chociaż rozpoczęcie kariery skoczka możliwe jest również u nastolatków.

Nauka jazdy na nartach to podstawa

Każde dziecko, które chce zostać skoczkiem narciarskim, najpierw musi opanować jazdę na nartach. Pierwszym krokiem w realizacji celu będzie rodzinny wyjazd na narty do regionu narciarskiego, w którym nie ma tłoku, ale znajduje się dobra szkółka narciarska, w której opanuje naukę jazdy na nartach. Oprócz tego w tym regionie musi znaleźć się dużo łatwych stoków do szlifowania umiejętności narciarskich.

W jakim wieku dziecko może oddać pierwszy skok narciarski?

Tak jak już wcześniej wspomniano, dziecko może zacząć naukę skoków narciarskich już w wieku 6 lub 8 lat. Najważniejsze jest to, aby podczas nauki dziecko nie czuło presji, aby skoki narciarskie były przyjemną formą spędzania wolnego czasu.

Odpowiedni klub sportowy to podstawa

Jeśli dziecko chce zostać skoczkiem narciarskim, powinniśmy zapisać dziecko do klubu sportowego z sekcją skoków narciarskich. Klub sportowy powinien znajdować się blisko miejsca zamieszkania dziecka. Treningi są prowadzone nawet kilka razy w tygodniu, więc musimy liczyć się z dowozem dzieci.

Na treningach najpierw odbywają się ćwiczenia ogólnorozwojowe sprawdzające możliwości sportowe dziecka. Podczas ćwiczeń wykonuje się imitacje skoków, dzieci skaczą na sali na ręce trenera. W tym czasie ćwiczy się pozycję najazdową. Dopiero po zakończeniu treningów teoretycznych przechodzi się na próg skoczni. Tam dzieci sprawdzają swoje możliwości, czy nie mają lęku wysokości lub nie boją się ewentualnego upadku, obtarć itp. Jak to na początku, pierwsze skoki są wykonywane z krótkiego rozbiegu. Później rozbieg się zwiększa.

Gdzie znajdziemy kluby sportowe z sekcją narciarską?

W Polsce kluby z sekcją narciarską znajdziemy w województwie łódzkim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Odpowiednie wyposażenie

Każdy początkujący skoczek narciarski musi mieć swoje narty, wiązania, buty, kombinezon, gogle i kask.

Odpowiednia kondycja fizyczna i zdrowie

Dziecko, które chce zostać skoczkiem narciarskim, musi przejść badania lekarskie, uprawniające do wykonywania tego sportu. W skokach narciarskich niezwykle ważna jest gibkość ciała, wygimnastykowanie i ogólne predyspozycje motoryczne. Skoczek nie może mieć lęku wysokości.  Co ważne, skoczek musi trzymać odpowiednią wagę, niska waga to postawa dobrych skoków. Skoki narciarskie to sport, gdzie dzieci wciąż są pod presją utrzymania odpowiedniej sylwetki, zmagają się z pokonywaniem barier wytrzymałościowych i psychicznych, oddanie skoku wcale nie jest łatwe. Tę dziedzinę sportu powinny trenować dzieci, które same z siebie są zdeterminowane i tego chcą.

Niestety skoki narciarskie nie są dla wszystkich, ale przecież sporty zimowe dają nam cały wachlarz możliwości. Przygotowując się do wyjazdu narciarskiego, warto wybrać taki rejon, w którym mamy duży wybór sportów zimowych. Zespół Ski Planet pomoże dobrać rejon dostosowany do Państwa oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi rejonami narciarskimi w Austrii.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!