ponad 13 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Boże Narodzenie na nartach w Zillertal

Szukasz miejsca, gdzie w święta Bożego Narodzenia będzie śnieg? W Zillertal w Austrii z pewnością go nie zabraknie! Tutaj szybko poczujecie świąteczny klimat jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Sprawdźcie z nami najciekawsze wydarzenia w Zillertal, to idealne miejsce na narty w okresie Bożego Narodzenia.
Boże Narodzenie na nartach w Zillertal

Zillertal

Jeżeli planujecie wyjazd na narty w okresie Bożego Narodzenia, Zillertal jest idealnym regionem narciarskim. Tutaj czeka na nas ponad 430 km tras narciarskich, klimatyczne górskie chatki, snowparki, trasy saneczkowe, lodowiska, przejażdżki saniami konnymi, możliwość skorzystania z paralotni i wielu innych zimowych atrakcji. Do tego w okresie przedświątecznym mnóstwo Jarmarków Bożonarodzeniowych, świątecznej muzyki i zabawy. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych, najciekawszych wydarzeń, w których możemy wziąć udział, jadąc na narty do Zillertal w okresie Bożego Narodzenia.

Stille Nacht, Heilige Nacht w Mayrhofen

Podobno to właśnie w tym regionie powstała kolęda "Stille Nacht, Heilige Nacht", której odpowiednikiem jest dobrze nam znana "Cicha Noc". Zillertal świętuje 200-lecie tej kolędy 13.12.2018 r. w Mayrhofen, gdzie będzie odśpiewana z kwartetem puzonowym Zillertal oraz znanymi piosenkarzami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kaltenbach

W regionie Zillertal, a dokładniej w Kaltenbach w dniach 14-15.12.2018 odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie na turystów czeka wiele atrakcji. Na jarmarku możemy spróbować grzanego wina, kasztanów, lokalnych pączków Zillertalskich, kiełbasek, słodyczy, pierniczków. Oprócz tego właśnie tutaj możemy zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych, świąteczne dekoracje, czy ceramikę, wyroby rękodzieła, czy nawet możemy zakupić sportową odzież zimową. Tutaj nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, takich jak pokaz rzemiosła, pieczenie chleba itp. Podczas jarmarku usłyszymy koncerty grup dętych oraz śpiewaków. Jarmarki zaczynają się o godzinie 15:30 i trwają do północy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tux

Podobny Jarmark znajdziemy w Tux, w dniach 12,15, 22 i 27.12.2018 r. Tutaj również znajdziemy lokalne słodycze, sery, bekony, dżemy, likiery, ciasteczka, grzane wino, czy poncz dla dzieci. Na Jarmarku przygrywa lokalna, świąteczna muzyka. Jarmark trwa od godziny 16 do 19.

Mayrhofner Advent w Waldfestplatz

W tym regionie możemy wziąć udział w weekendach adwentowych, podczas których poczujemy spokojny, świąteczny klimat. Na tym runku możemy zakupić prezenty dla najbliższych wykonane przez lokalnych rzemieślników z naturalnych materiałów. Nie brakuje również lokalnych specjałów kulinarnych, czy słodyczy. Na targu słychać spokojną świąteczną muzykę, jeżeli zmarzniemy podczas zakupów, zawsze możemy się ogrzać przy ognisku. Ogromną atrakcją dla dzieci będzie wizyta św. Mikołaja oraz małe zoo. Elementem przykuwającym uwagę wszystkich osób odwiedzających jarmark będzie ręcznie wykonany wieniec adwentowy, którego średnica wynosi aż 3,5 m.

Jarmarki trwają od godziny 17:00 do 21. Odbywają się w dniach: 1-2, 7-9, 14-16 i 21-22 grudnia 2018 r.

Jeżeli chcecie poczuć magię białych świąt Bożego Narodzenia, warto wybrać się na narty do Zillertal. W tym miejscu nie brakuje atrakcji. Warto jechać tam jeszcze przed świętami, aby naładować się pozytywną energią na święta i całą zimę. 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!