ponad 13 lat na rynku
180 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-16:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

Austria - majestatyczne lodowce i sezon narciarski trwający nawet cały rok.

Wielu Polaków przyciąga słoneczna Italia. Słońce, dobre wino, prawdziwa pizza, bombardino na stoku, niesamowita kawa... to wszystko zawiera się w wizjach każdego kto na narty wybiera się w tamte strony. Tylko czy Włochy zawsze są najlepszą opcją?
Austria - majestatyczne lodowce i sezon narciarski trwający nawet cały rok.

I tu na arenę wyboru wkracza Austria. Kraj nie tylko księżnej Sisi i Mozarta ale przede wszystkim gór, śniegu i majestatycznych lodowców.

Podstawowym plusem Austrii jest jej bliska odległość do Polski. Kilkaset kilometrów mniej to duża różnica, szczególnie dla rodzin z dziećmi lub dla tych, co nie mogą pozwolić sobie na długi urlop.
O ile do Włoch nie pojedziemy na kilka dni, o tyle do Austrii możemy się wybrać na długi weekend a nawet na dwa dni! Majówka na nartach jest jak najbardziej możliwa!

W przeciwieństwie do Włoch sezon narciarski trwa tu o wiele dłużej, a gwarancja śniegu szczególnie z początkiem zimy i pod koniec sezonu jest stuprocentowa. Pewność śniegu zapewnia nie tylko większa wysokość nad poziomem morza ale przede wszystkim lodowcowe regiony narciarskie, których na terenie Austrii jest aż 8.
Tyrol zaprasza aż na 5 lodowców. Każdy z nich jest inny, każdy wyjątkowy.
Położony w Zillertal lodowiec Hintertux to jedyny ośrodek narciarski gdzie można jeździć przez 365 dni w roku. Narciarstwo w lecie? Czemu nie! Wprawdzie z 60 km tras w lecie zostaje 19 ale nawet w lipcu leży na nich ponad 200cm śniegu.
Lodowiec Stubai znany jako królestwo śniegu to największy lodowcowy ośrodek narciarski, który śnieg gwarantuje od października do czerwca.
Sölden to prawdopodobnie najsłynniejszy lodowiec Europy znany jako hot spot Alp. To tu każdego roku w październiku rozpoczyna się sezon FIS World Cup. 3 punkty widokowe na wysokości ponad 3000 metrów dają niezapomniane wrażenia.
Pitztal. Najwyżej położony lodowiec Tyrolu gdzie wspaniałe warunki narciarskie utrzymują się od września do maja.
Kaunertal. Najmniejszy i najmłodszy tyrolski lodowiec, gdzie sezon trwa od drugiej połowy września aż do końca maja.
3 pozostałe lodowce leżą jeszcze bliżej Polski.
Lodowiec najbliżej Polski to Dachstein. Mały ale ciekawy nie tylko dla narciarzy. To tu znajduje się 18km tras do narciarstwa biegowego, wiszący most, schody do nikąd i pałac lodowy.
Kitzsteinhorn koło Kaprun i Zell am See to chyba ulubiony lodowiec Polaków. Otwarty przez 10 miesięcy w roku leży bliżej niż słynne lodowce tyrolskie
Mölltaler to jedyny lodowiec którym szczyci się Karyntia. Otwarty od połowy czerwca do połowy maja przyciąga coraz więcej teamów narciarskich z różnych krajów świata.


A wino... Austriackie też jest znakomite!

Zobacz hotele i apartamenty położone przy lodowcu: http://austria-na-narty.pl/czego-szukasz/narty-na-lodowcu

Komentarze (0)

  • Austria - świetna oferta !!!

    ~ Gregor · 08.09.2015

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!