ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

5 powodów, dla których warto przyjechać do Nassfeld

Pewnie słyszeliście już co nieco o regionie narciarskim Nassfeld. Jeśli zaczynacie zastanawiać się nad tym, czy właśnie tam pojechać na narty, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Sprawdź 5 powodów, dla których warto wybrać właśnie ten region.
5 powodów, dla których warto przyjechać do Nassfeld

1. Duży wybór tras narciarskich 

W Nassfeld mamy dosyć duży wybór nartostrad. Na początkujących narciarzy czeka 30 km łatwych tras. Natomiast zaawansowani mogą skorzystać z 69 km tras o średniej trudności. Osoby z dużym doświadczeniem, lubiące dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny skorzystają z 11 km tras trudnych. Łącznie nartostrady w Nassfeld mają 110 km długości. 

Na początek tras narciarskich zawiezie nas 30 wyciągów. Snowboardziści skorzystają również ze snowparków.

2. Idealny region na wyjazd narciarski z dziećmi 

W Nassfeld nikt nie będzie się nudził. Szczególnie dzieci, które jeszcze nie umieją jeździć na nartach. Właśnie tutaj mają szansę się tego nauczyć i to pod okiem prawdziwych profesjonalistów. W Nassfeld są wyznaczone specjalne 3 tereny, na których dzieci bez żadnych przeszkód mogą próbować swoich sił w narciarstwie. Kluby dziecięce oferują opiekę nad małymi dziećmi. Co więcej, w tym regionie działa profesjonalna szkółka dla dzieci, dodatkowo właśnie tutaj mamy do wyboru 3 przedszkola narciarskie. 

3. Duży wybór zimowych aktywności 

W Nassfeld zawsze jest ogromny wybór zimowych aktywności. Tutaj można korzystać ze świetnie przygotowanych tras narciarskich oraz wielu innych form zimowych rozrywek. 

Miłośnicy saneczkarstwa mogą skorzystać z 5 torów saneczkowych, warto podkreślić, że 3 z nich są oświetlone. Na biegaczy narciarskich czekają trasy o łącznej długości 80 km. Osoby lubiące długie, zimowe, górskie spacery mogą wybrać się na specjalne szlaki piesze, których łączna długość to 55 km. W Nassfeld są organizowane wyprawy na rakietach śnieżnych, to najlepszy sposób na zwiedzanie całego regionu. Przewodnicy zabiorą nas w doliny oraz na górskie szczyty. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy iść.

4. Trekking z lamą 

Jeśli szukasz nietypowych wrażeń, to w Nassfeld właśnie je znajdziesz. Tutaj mamy możliwość trekkingu z lamą. Spacer po zaśnieżonej, górskiej dolinie z lamą u boku pozwoli Ci się odprężyć, jest to również świetna atrakcja dla dzieci. Krótkie wycieczki lub kilku godzinowe spacery z lamą będą niezapomniane. Oczywiście zimowe spacery są organizowane pod okiem przewodnika. Lama to spokojne zwierzę, które możemy poprowadzić na smyczy. Co ciekawe, ta forma aktywności nie ma ograniczeń wiekowych. Na spacer z miłą lamą mogą iść wszyscy, bez względu na wiek. 

5. Raj dla łyżwiarzy 

Łyżwiarze będą szczególnie zadowoleni z tego regionu. W Nasffeld czeka na nich wypożyczalnia łyżew, przy każdym lodowisku. Na zamarzniętym jeziorze Pressegger See łyżwiarze mogą skorzystać z okrągłego lodowiska. To jezioro daje aż 55 hektarów naturalnego lodu. Natomiast jezioro Weissensee tworzy jedno z największych lodowisk w Europie o powierzchni 6,5 km2. Na każdym z wymienionych jezior wzdłuż linii brzegowej są wyznaczone miejsca do jazdy na łyżwach. Co ciekawe, na zamarzniętym jeziorze można grać w hokeja oraz tradycyjny curling.

Nassfeld to idealny region dla narciarzy szukających wrażeń, a także dla tych, którzy chcą pochwalić się swoimi wyczynami. To tutaj możemy skorzystać ze specjalnych tras SkiMovie, na których legalnie nakręcimy filmik ze sobą w roli głównej. Więc, jeśli chcecie mieć niezapomniany i wyjątkowy wyjazd narciarski, to warto wybrać w tym celu właśnie ten region.  

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!