ponad 14 lat na rynku
195 000 klientów
Narty w Austrii tylko z nami!

Pon.-Pt. 8:00-18:00

71 725 42 30

Kontakt

Ski Planet Blog ...czyli narciarze i specjaliści w jednym!

3 pomysły na zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci

Ferie zimowe to takie drugie mini wakacje. Odpoczynek od szkoły i nauki, idealny czas na rodzinne wyjazdy i wspólne spędzanie czasu. Sprawdź z nami, jak zorganizować dzieciom ferie zimowe, aby były ciekawe i niezapomniane. Tutaj przedstawiamy 3 najlepsze propozycje na wspólne ferie zimowe, oczywiście zawsze można urozmaicać je w dowolny sposób.
3 pomysły na zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci

Zimowy wyjazd narciarski

Jeśli zima, to i powinien być śnieg, którego w naszym kraju z roku na rok jest coraz mniej. Jeśli chcemy poczuć zimowe szaleństwo, możemy zorganizować wyjazd na narty do Austrii, gdzie mamy wręcz gwarancję śniegu. Kontaktując się z obsługą biura podróży Ski Planet, mogą Państwo zapytać o najlepsze regiony narciarskie z najciekawszą ofertą dla rodzin z dziećmi. We wszystkich regionach narciarskich będą czekać na nas lodowiska, trasy saneczkowe czy narciarskie. Ale warto rozeznać się w ośrodkach narciarskich, które oferują przedszkola narciarskie, proponują skorzystanie z profesjonalnej szkółki nauki jazdy na nartach dla dzieci, a także inne atrakcje, takie jak: baseny termalne, zimowe kuligi z pochodniami, przejażdżki skuterami śnieżnymi czy śnieżne place zabaw przeznaczone głównie dla dzieci.

Rodzinny wyjazd narciarski wzmocni nasze więzi z dzieckiem, będzie świetnym pretekstem do zwiększenia jego aktywności fizycznej, a także idealnym sposobem na odciągnięcie dziecka od bajek, internetu, czy smartfona.

Ferie w mieście

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na rodzinny wyjazd do Austrii, czy w góry, ale na to również mamy sposób. W czasie ferii zimowych władze miasta zazwyczaj organizują ciekawe formy spędzania wolnego czasu dla swoich najmłodszych mieszkańców. Dlatego warto zorientować się, co będzie się działo w tej chwili w waszym rodzinnym mieście. Może miasto zaprasza na ciekawe seanse filmowe, organizuje atrakcyjne wydarzenia w lokalnych domach kultury.

Jeśli we ferie sprzyja mroźna pogoda, to wtedy w każdym większym mieście mamy do dyspozycji lodowisko, na którym również mamy szanse na świetną zabawę w rodzinnym gronie. Jeśli dziecko nie potrafi jeździć na łyżwach, z pewnością na miejscu będą również instruktorzy.

Ferie na wsi

A co, jeśli mieszkamy z dala od miasta i nie mamy możliwości zorganizowania dziecku codziennych wyjazdów na różne atrakcje w mieście? Wtedy warto postarać się o zorganizowanie ferii zimowych w swoim miejscu zamieszkania. Może dzieje się coś ciekawego w lokalnej świetlicy. Natomiast, jeśli nie ma żadnych lokalnych propozycji, możemy zorganizować dzieciom wspólne aktywne spędzanie wolnego czasu w domu. Podczas domowych ferii możemy razem z nimi oglądać filmy, ciekawe seriale, czy czytać bajki. Wiele frajdy da wszystkim wspólne gotowanie i pieczenie. Warto postarać się o wykonanie babeczek, pierniczków, czy małych kruchych ciasteczek.

W tym czasie, można obudzić w dzieciach kulinarne zdolności. Wspólne gotowanie zawsze zbliża domowników, niezależnie od ich wieku. Właśnie ferie to czas do powrotu do ponadczasowych gier planszowych. Gry planszowe, logiczne, czy zgadywanki dadzą nam wiele frajdy podczas długich, rodzinnych wieczorów.

W przypadku, kiedy zdecydujemy się na rodzinny wyjazd na narty, wtedy zastanówmy się nad wybraniem odpowiedniego regionu. Nie bójmy się pytać o polecane regiony dla rodzin z dziećmi. Wiele regionów narciarskich jest specjalnie przygotowanych właśnie dla nich. Jeśli macie jakieś pytania, zespół Ski Planet chętnie na nie odpowie i pomoże wybrać najlepszy region z szerokim wachlarzem rodzinnych atrakcji, gwarantujących wiele niezapomnianych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego wpisu.
Śmiało, napisz, co o tym myślisz i podziel się z nami Swoją opinią.

Dodaj komentarz

Najczęściej wybierane przez naszych Klientów

Osobisty doradca Ski Planet

Nie wiesz co wybrać? Daj znać - podpowiemy!